Esiliigas said ülekaalukad võidud Põlva Coop ja Tartu Ülikool

16.09.2021

Meeste esiliigas jätkus neljapäeval kahe kohtumisega, kus võitjameeskond selgus suure ülekaaluga. Põlva Coop alistas kodusaalis Viljandi SK/Pärnu tulemusega 34:16 (17:7) ning Tartu Ülikool oli samuti kodus 45:20 (20:7) parem HC Kehra/Primendist.

Põlvas toimus tõeliselt nooruslik vastasseis, kus 22 platsil käinud mängija seas oli vaid kolmel 18. sünnipäev juba peetud. Võõrustaja Coop kuulus kahel eelmisel ja pooleli jäänud hooajal esiliiga tippude hulka, Viljandi Spordikooli ja HC Pärnu ühendtiim osaleb täiskasvanute seas esmakordselt.

Karl Kask viskas Viljandi/Pärnu kasuks kohtumise avavärava, aga Kermo Saksingu ja Joonas Vassiljevi tabamuste abil oli 10. minutiks 5:2 ees Coop ning läks oma teed. Avapoolaja viimastel minutitel kasvatasid Hendrik Kink ja Vassiljev põlvalaste edu juba kahekohalise numbrini – 17:7.

Teisel pooltunnil kasvas kodumeeskonna edu jätkuvalt, ehkki kohati said külalisedki mitu väravat järjest. Coop võttis lõpuks kindla, 34:16 võidu. Saksing viskas üheksa, Vassiljev kaheksa ja Randel Matthias Lepp neli väravat. Viljandi/Pärnu poolel sai Kristjan Heinla kirja neli ning Kask, Kristofer Robin Soomets ja Johannes Pertelson kolm tabamust.

Tartus tegi kodumeeskond välkstardi kohtumisele, sest kuue minutiga juhtis Tartu Ülikool HC Kehra/Primendi vastu 6:0. Mart Kruusalu viskas siis küll külaliste avavärava, kuid läks veel neli minutit aega enne kui järgmine tuli.

Kaotusseisul 1:9 said ka kehralased mängu sisse ning 16. minutil juhtis ülikoolitiim 10:5. Poolajalõpp oli tartlastel aga võimas, ehkki neli minutit sellest mängiti vähemuses. Mängiva treeneri Klaus Peeter Rüütli tabamus saatis võistkonnad puhkama seisul 20:7.

Pilt ei muutunud teiselgi poolajal. 20-väravaliseks kasvatas edu Mihkel Keldoja, visates 42. minutil 31:11 ning TÜ võidunumbrid olid lõpuks 45:20. Rando Sein tabas üheksa, Rüütli seitse ja Taavi Tilgre kuus korda. Kehralaste kasuks viskasid Kruusalu ja Artur Gur-Arje viis väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

19.09.  16:30  TKA/Audentes – HC Tallinn 2 (Viimsi Kooli spordihoones)

20.09.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Viimsi (Kristiine spordihoones)

22.09.  19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – SK Tapa/Tapa VSK (Viljandis)

24.09.  20:00  Põlva/Arcwood – TKA/Audentes (Põlvas)

Pildil: Randel Matthias Lepp (palliga) viskas Põlva Coopi võidumängus Viljandi SK/Pärnu üle neli väravat. (Foto: Helin Potter).