Esiliigavõidud said SK Tapa/Tapa VSK ja väravatesajus osalenud Tartu Ülikool

07.12.2021

Meeste esiliigas tehti algust üheksanda vooru mängudega. SK Tapa/Tapa valla Spordikool alistas võõrsil HC Kehra/Primendi 26:24 (11:12). Tartu Ülikool ja Viljandi Spordikool/Pärnu korraldasid hooaja suurima väravatesaju, millest väljusid 48:37 (23:15) võitjana kodus mänginud tartlased.

Hooajale viie kaotusega startinud, aga viimasest kolmest kohtumisest kaks võitnud HC Kehra/Primend võõrustas tabelis kahe punkti võrra eespool olevat SK Tapa/Tapa valla Spordikooli. Mõlemad meeskonnad alustasid kaitses hästi, aga tapalased tegid seda jõulisemalt.

HC Kehra/Primend sai kaks karistusviset, kuid Oskar Luks realiseeris neist vaid esimese. Kuueminutilise mängu järel oli tablool ikka veel 1:0, siis hakkas tabamusi veidi normaalsemas rütmis tulema. Kehra sai Artur Gur-Arje väravast 4:1 ette, kuid Elmu Koppelmanni minutiline vaheaeg toimis nii hästi, et külalised läksid 5:4 juhtima.

Ülimalt tasavägine mäng jätkus sellest hetkest alates, kumbki meeskond ei saanud enamat minimaalsest edust ja puhkama mindi Kehra/Primendi 12:11 juhtimisel. Teise pooltunni algul midagi ei muutunud, ent siis panid kehralaste ekskoondislased Indrek Lillsoo ja Jaan Kauge kogemused maksma ning tulistasid võõrustajad 17:14 ette.

Tapa tagaajamine tõi tulemuse 48. minutil, mil Ailar Puhasmets kolme järjestikuse tabamusega külalised esmalt viigini ja neli minutit hiljem ka 22:20 juhtima viis. Tapa hoogu kodumeeskond enam pidurdada ei suutnud ja püsis üle kümne minuti väravata.

6:0 spurdi lõpetas Puhasmets, tehes seisuks 25:20 ning kuigi Kehra tuli veel lähemale, sai aeg otsa ja Tapa võttis hooaja kolmanda võidu tulemusega 26:24. Puhasmets viskas võitjate kasuks seitse, Aleksandr Vassiljuk viis ja Hardo Levo neli väravat. Kehral tabas Gur-Arje kuus ning Lillsoo ja Kristofer Liedemann viis korda.

Hilisõhtuses mängus sama põnevat heitlust oodata polnud – Tartu Ülikoolil oli tabelis kümme silma ja Viljandi Spordikool/Pärnu oli veel võiduta ja teeninud vaid ühe viigipunkti. Kohtumine Tartu Ülikooli spordihoones algas siiski tasavägiselt.

Külalisi hoidsid mängus alles 15-aastase Averi Hännile tõrjed, kes peatas ka vigastuspausilt naasnud Siim Markus Saarendi karistusviske. 3:3 seisult hakkasid hästi tabama aga tartlaste pommitajad Rando Sein ja Tõnu Jõks ning kaheksandal minutil juhtis TÜ 8:4.

Taavi Tilgre kasvatas 15. minutil edu 13:7 peale, aga noored mulgid ja pärnakad võitlesid isukalt. Kristjan Heinla ja Jaan-Paul Varik tabasid mitmel korral ning 22. minutil oli seis 15:12. Kodumeeskond vastas viie vastuseta väravaga ning võitis poolaja 23:15. TÜ-l tuli väravaid kõikjalt ja juba avapoolajal said kõik kümme väljakumängijat käe valgeks.

Kümnele väravale kasvas TÜ edu Jaanus Peeter Rüütli tabamuse järel 34. minutil ja peagi jõudis märgilise tähiseni Sein. Esiliiga parim snaiper viskas hooaja sajanda värava 42. minutil – teha seda üheksandas voorus on pehmelt öeldes muljetavaldav.

TÜ hoidis koos HC Tallinn 2-ga senist hooaja skooririkkaima mängu rekordit 35:35 viigiga, aga purustas selle täna 48:37 võiduga. Sein tabas tosin, Jõks kümme ja Rainis Moro kuus korda TÜ poolel. Külaliste kasuks viskasid Heinla ja Johannes Pertelson üheksa ning Karl-Vahur Vahemets seitse väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

9.12.   13:00  Valga Käval – Põlva Coop (Valgas)

9.12.   18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Kuristiku Gümnaasiumis)

10.12.  20:00  Põlva/Arcwood – HC Viimsi (Põlvas)

12.12.  16:30  HC Tallinn 2 – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

Pildil: Aleksandr Vassiljuk (Tapa) ning Tõnu Jõks ja Rando Sein (TÜ) ei mänginud küll täna vastamisi, aga viskasid kolme peale 27 väravat. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv).