Kaks esiliiga veterani tegid rekordskooriga viigi

26.10.2021

Meeste esiliiga viies voor algas teisipäeval kahe suure linna ja kahe suure konkurendi vastasseisuga. 2018. aasta finaalivastaste Tartu Ülikooli ja HC Tallinn 2 kohtumine lõppes 35:35 (18:20) viigiga. Teine planeeritud kohtumine HC Kehra/Primendi ja Viljandi Spordikool/Pärnu vahel lükati edasi.

Tartu Ülikooli spordihoones läksid vastamisi tõelised esiliiga "suurklubid". Et vähemalt üks neist kahest ei jõudnud esiliigas medalistide hulka, juhtus viimati 2013. aastal. Veelgi tähelepanuväärsem, et viimases kümnes omavahelises liigamängus polnud lõppseisus kordagi vahe suurem kui neli väravat.

Tõsi, viimased kolm vastasseisu lõppesid HC Tallinn 2 võiduga, sealhulgas kaks korda võõrsil. Täiseduga hooaega alustanud pealinlaste Tartu-reisilt jäid eemale paar võtmemängijat ja peatreener Ahmed Porkveli, aga kui platsile oli saata neli Eesti ekskoondislast, siis ilmselgelt nõrga koosseisuga tegemist polnud.

Teisipäeva õhtul alustati tiheda pommitamise ja oodatult tasavägise heitlusega. Seitsmendal minutil viis Kristjan Järv külalised esmakordselt ette 4:3, aga kohe pööras Rando Sein kahe täpse karistusviskega juhtima Tartu Ülikooli. Sein oli pidurdamatus hoos ja oma kuuenda tabamusega aitas ta tartlased 14. minutil 9:7 juhtima.

Neli minutit hiljem oli aga pärast kaht Andreas Kommeri väravat tablool 10:10 viik ja kohe viis Jorma Käsper uuesti ette Tallinn 2 ning 21. minutil kasvatas Tarmo Ulla pealinlaste edu kahele väravale. Ülejäänud aja esimesest pooltunnist oligi TÜ tagaajaja osas, jõudis küll kahel korral viigini, ent Tallinn võitis avapoolaja tulemusega 20:18.

Riietusruumist tulles väravatesadu jätkus ning 32. minutil pääsesid külalised pärast Kaupo Märjamaa ja Kommeri tabamusi juba nelja väravaga ette – 23:19. Iga kord, kui ülikoolitiim vähendas vahe kahele, rebis Tallinn selle jälle neljale väravale, aga viimast kümmet minutit alustati Tõnu Jõksi tabamuse järel seisul 31:30.

Siis tõrjus Raivo Rudissaar aga Ulla karistusviske ning 54. minutil tõi Jõksi täpne vise esmakordselt teisel poolajal viigi, 32:32. Karl-Magnus Rebane viis TÜ 57. minutil 34:33 juhtima, Kommer viigistas ja Ulla tabas karistusviske pärast seda, kui tartlaste Aleksandr Kirillov punase kaardi teenis. Veel oli aga aega, et Jõks jõuaks visata 35:35 viigivärava!

Kohtumine püstitas tänavuse hooaja esiliiga skoorirekordi, kusjuures eelmiseski oli Tartu Ülikool osaline, kui HC Tallinn/Mustamäe alistati 39:30. Sein viskas tartlaste kasuks 14, Jõks kümme ja Kirillov viis väravat. Tallinlaste poolel tabas Kommer kümme, Ulla seitse ja Palle Viilu viis korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

27.10.  19:45  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Viimsi (Kalevi spordihallis)

28.10.  19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – Põlva Coop (Tapal)

31.10.  13:00  Valga Käval – Põlva/Arcwood (Valgas)

1.11.   19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Kristiine spordihoones)

Pildil: Tõnu Jõksi tabamus kohtumise viimasel minutil tõi Tartu Ülikooli ja HC Tallinn 2 vahelise vastasseisu lõppseisuks 35:35. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).