Üks päev meistriliiga alguseni: stabiilne tiitlikaitsja Põlva Serviti

14.09.2021

Kolmapäeval stardib 2021/2022 hooaeg meeste meistriliigas. Põlva Serviti alustab tiitlikaitsmist reedel Raasikul, kui kohtutakse Raasiku/Mistraga. 15-kordne Eesti rekordmeister seab uuel hooajal peamisteks sihtideks Eesti meistrikulla ja Balti liiga võitmise.

Eelmisel hooajal jäi Serviti kodustes sarjades vähemalt normaalajal kaotuseta, sest karikafinaalis alistuti HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile karistusvisete järel ning meistriliigas kirjutati 19 võidu kõrvale tabelisse üks viik. Balti liiga lõpetas Serviti mullu pronksise medaliga.

"Balti liigat pole me juba üle kümne aasta võitnud ja ehkki me ei sea seda loomulikult Eesti kullast kõrgemale, siis üheks eesmärgiks meie regiooni ühendava turniiri võitmine meile on," tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting.

"Nende eesmärkide täitmiseks peame olema hästi komplekteeritud ning hetkel tundub, et kõik on balansis. Meeskonnas on füüsilist võimsust, noorust ja kogemust. Väga tähtis on, et mängijad püsiks tervena ja ei tekiks laatsaretti," lisas põlvalaste kogenud juhendaja.

"Oleme selle nimel klubis ka panustanud füsioteraapia ning üldfüüsilise poole arengule. Samamoodi veelgi professionaalsemaks loodame muuta kodumängude korralduslikku poolt, sest igas klubis peavad heade tulemuste nimel nii-öelda kõik osakonnad arenema," lausus Musting.

Serviti kaotas kahe hooaja vahel ühe võtmemängija, kui koondislane Alfred Timmo siirdus Norra kõrgliigasse. Mullu üheks aastaks appi tulnud Siivo Sokk ja Mario Karuse taasliitusid Põlva/Arcwoodiga. Serviti ridadesse lisandusid aga eelmise hooaja Rootsis mänginud Eesti koondislased Hendrik Varul ja Robin Oberg.

"Ehkki konkurents joonemängijate seas on tihe, sujus Varuli sulandumine kiiresti. Kuigi Põlva kasvandik, pole Oberg kunagi Servitis mänginud ning temal läheb veel aega. Lisaks oli ta mitu nädalat hüppeliigese traumaga eemal," selgitas Musting.

"Eemal on jätkuvalt Andris Celminš ja Otto Karl Kont, keda me ilmselt septembris veel väljakule ei oota. Andris on põlveoperatsioonist hästi taastunud ja treenib, aga me ei võta mingeid riske. Otto Karl tuli juba hooaja eel platsile tagasi, aga õlg andis uuesti tunda ning hetkel on ta füsioterapeutide hoole all," lahkas Musting vasakukäeliste tagameeste olukorda.

Serviti mängis hooaja eel kahel turniiril, võites nii Klaipedas kui ka koduse Põlva Cupi. Balti liigat alustati kahe magusa võiduga võõrsil Vilniuse klubide vastu, tulemusega 28:23 oldi üle ka Leedu meistrist Vilniuse VHC Šviesast.

"Hoolimata kahest puudujast, pole hetkeseis halb. Tehtud ja tehtav töö tundub minevat õiges suunas ning hooaja algus on juba toonud välja mõnedki üllatajad. Nimeliselt tõstaks esile Henri Hiiendi, kes väga heast meeskonnamängijast kerkis Leedus korralikuks liidriks," rõõmustas Musting.

Põlva Serviti

Asutatud: 1984.

Meistriliiga: 15-kordne Eesti meister (viimati 2020/2021), 7-kordne hõbemedalist, 5-kordne pronksmedalist.

Karikavõistlused: 12-kordne Eesti karikavõitja (viimati 2019), 8-kordne karikafinalist.

Eurosarjad: osalenud 21 korda. EHF European Cupi veerandfinalist 2020/2021. Sel hooajal mängib EHF European Cup sarjas.

Balti liiga: võitja 2007/2008 ja 2009/2010, 4-kordne hõbemedalist, 5-kordne pronksmedalist.

Peatreener: Kalmer Musting.

Treenerid ja esindajad: Rein Suvi, Allar Lamp, Anu Raag, Peep Päll, Andres Neeme.

Liitunud mängijad: Hendrik Varul, Robin Oberg.

Lahkunud mängijad: Alfred Timmo, Siivo Sokk, Mario Karuse.

Meistriliiga avamäng: 17.09.2021, 19:00 Raasiku/Mistra – Põlva Serviti (Raasikul).

Pildil: Põlva Serviti meeskond hooajaks 2021/2022. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP