U18 koondis pidi EM-l tunnistama Austria koondise paremust

09.08.2022

Eesti U18 koondis küll võitles, kuid pidi siiski Euroopa Meistrivõistlustel 2022 tunnistama Austria koondise paremust 26:32 (11:17). Ülehomme ootab ees kohtumine Ukraina koondisega.

Eesti ja Austria koondiste vaheline kohtumine algas eestlaste jaoks vaevaliselt. Kuigi võideldi, siis vastane realiseeris paremini, hädas oldi vastase kaitsega ning sellest tulenevalt jäädi tagaajaja rolli. Valus kaotus tabas Eesti koondist kui kaheksandal minutil sai kaitses aktiivselt panustanud Karl Kramm karistusena punase kaardi. Kuigi noored võitlesid, siis tuli kahjuks poolajale minna kaotusseisus 11:17.

Teine poolaeg sarnanes esimesele poolajale. Kuigi eestlased proovisid erinevaid võimalusi vastasest jagu saada, siis isegi kui Austria kaitsest õnnestus läbi saada, siis raskusi valmistas Austria koondise väravavaht, kellest ülemängimine korduvalt ei õnnestunud. Teisel poolajal oli hetki, kus koondislased said kui uue hingamise ning 45. minutil olnud kaotusseis 19:26 suudeti vähendada kolme väravani, siis nii Joonas Vassiljevi kui Ilja Kosmiraki hüppeliigesele viga tegemine tõi tagasilöögi ning võidupunktid läksid Austriale tulemusega 26:32.

„Jäime täna Austria koondisele alla ilmselt kõikide asjadega. Austria oli hästi ettevalmistunud mänguks ja ilmselt vist ka kodutöö paremini teinud. Kuigi teisel poolajal olid meil omad võimalused mängu enda kasuks pöörata, siis otsustavatel hetkedel me eksisime. Kaks erinevat päeva, kaks erinevat mängu,“ võttis kaotuse kokku peatreener Kalmer Musting.

„Kohe mängu alguses Karl Krammile määratud punane kaart halvas meie mängu. Kramm on kaitses oluline mängija ning ka võistkonna liider, kes motiveerib ka meeskonda. Kui Hendrik Koks oli eile üleplatsimees, siis täna kahjuks sellist minekut ei olnud. Ka olid kohtumises Austria vastu meie mõlemad väravavahid tagasihoidlikud,“ analüüsis Musting mängijaid.

Edasises osas sõnas peatreener: “Meie alagrupp on väga võrdne, kui kõik koondised on omavahel ära mänginud, siis on näha, mis üldse edasi saab.“

Eesti ja Austria kohtumise parimaks Eesti koondise mängijaks valiti Karl Kõverik, kes viskas kohtumises kuus väravat.

Väravaviskajad Austria koondise vastu mängides: Marcus Rättel, Karl Kõverik 6, Joonas Vassiljev, Hendrik Koks 3, Randel Matthias Lepp, Hugo Liiv, Ilja Kosmirak 2, Karl Markus Kannel, Alvar Soikka 1.

Euroopa Meistrivõistlustel Rumeenias, mis toimub 8.-14. augustil 2022, võistlevad kaheksa võistkonda mitte ainult turniiri võidu nimel vaid ka koha nimel M19 Maailma Meistrivõistlustel 2023. U18 koondised on Euroopa Meistrivõistluste jaoks jagatud kolme turniiri vahel, mis leiavad samaaegselt aset Iisraelis, Lätis ja Rumeenias. Rumeenias toimuval turniiril on osalevad koondised jagatud kahte alagruppi, kus A-grupis mängivad Austria, Slovakkia, Ukraina ja Eesti ning B-grupis Rumeenia, Soome, Suurbritannia ja Moldaavia.

U18 järgmised mängud:

11.08.2022 kell 13:00 Ukraina vs Eesti;

13.08.2022 ja 14.08.2022 mängitakse vastavalt alagrupis saavutatud kohtadele.

Kõiki koondise mänge on võimalik vaadata tasuta registreerides omale konto läbi EHF TV https://www.ehftv.com.

U-18 mängis Austria vastu koosseisus:  Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kramm (HC Tallinn), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar, Hugo Liiv (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Hendrik Koks (Viljandi HC), Alvar Soikka (HC Kehra), Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Madis Valk (kõik Tapa valla Spordikool).

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp, delegatsiooni juht Pirje Orasson.