Tartu Ülikool viis võimsa teise poolaja toel Kehrast võidu koju

19.10.2020

Vaevalt jõudis meeste esiliiga tänavuse hooaja avavoor pühapäeval lõpule, kui juba alustati teise vooru mängudega. Avamängus kaotusekibedust maitsnud Tartu Ülikool alistas võõral väljakul esimeses voorus võidukalt startinud HC Kehra/Primendi 33:24 (11:13).

Kehras vastakuti läinud meeskonnad korraldasid eelmistel hooaegadel tõeliseid väravasadusid. Kui mullu kohtuti vaid korra ning Tartu Ülikool sai kodus 39:30 võidu, siis 2019. aasta märtsis viskasid kaks tiimi kokku 80 väravat, kui HC Kehra/Primend käis Tartus 43:37 võidu järel.

Tartlased said esmaspäeva õhtuks Kehrasse kaasa vaid kaheksa väljakumängijat, kuid eelmisel nädalal kahe peale 15 väravat kõmmutanud Siim Markus Saarend ja Tõnu Jõks olid rivis. Viimane viiski külalised paaril korral juhtima, ent siis tabas kahel juhul ekskoondislane Kaupo Liiva ja Pavel Semenkovi väravast tuli 4:2 võõrustajatele.

Kümnendal minutil viis veel ühe endise rahvusmeeskonna liikme ehk Jaan Kauge tabamus Kehra 7:3 ette. Tartlased panid pead üheks minutiks kokku ja kohe viskas Saarend kolm väravat järjest. Leevendus oli siiski ajutine, kehralased rebisid uuesti eest, juhtisid viiegi väravaga, kuid vaheajaks oli tablool seis 13:11.

Ülikooli veelgi tõsisem tagaajamine algas teisel pooltunnil ning pärast kaht Jõksi ja üht Saarendi tabamust oli 34. minutil seis viigiline, 14:14. Kaks Tartu snaiprit said sisse pidurdamatu hoo ja 43. minutiks olid nad kahe peale visanud juba 17 väravat, kui TÜ pärast Taniel Sermati täpset viset 22:17 juhtima läks.

Albert Sikk algatas küll mitme järjestikuse tabamusega Kehra spurdi, kuid lähemale kui kolm väravat ei saadud kuidagi. Hoopis TÜ põgenes Saarendi ja Klaus Peeter Rüütli väravate toel lõplikult eest ja võitis 33:24. Võitjate poolel viskas Saarend 13, Jõks kümme ja Rüütli viis väravat, kaotajate täpsemad olid Sikk viie ning Liiva ja Semenkov nelja tabamusega.

Esiliiga järgmised mängud:

22.10.  18:00  Põlva Coop – Põlva/Arcwood

25.10.  17:30  HC Tallinn 2 – Tallinna Oskar

27.10.  19:30  Tartu Ülikool – HC Viimsi/Tööriistamarket

29.10.  19:00  Valga Käval – HC Tallinn 2

31.10.  16:15  Tallinna Oskar – HC Kehra/Primend

Pildil: Siim Markus Saarend viskas Tartu Ülikooli võidumängus üleplatsimehena 13 väravat. (Foto: Diana Jesin/TÜASK).