Tartu Ülikool/Glassdrive ja Põlva/Arcwood ei jätnud vastastele sõnaõigust

17.03.2017

Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel said täna võidurõõmu maitsta turniiritabeli kahel esimesel kohal olevad Tartu Ülikool/Glassdrive ja Põlva/Arcwood.

Liider TÜ/Glassdrive alistas kodus viimast kohta hoidva HC Viimsi 48:22 (26:11). Kohtumist algusest lõpuni juhtinud tartlaste resultatiivseimad mängijad olid Rando Sein ja Klaus Peeter Rüütli 11 ning Janno Kuus 8 väravaga. Kaotajate suurimateks skooritegijateks osutusid Siim Markus Saarend 11 ning Jarno Nurm ja Oliver-Gerd Vald 4 tabamusega.

Tiitlikaitsja Põlva/Arcwood sai samuti omal väljakul 45:26 (20:16) jagu Viljandi Spordikoolist. Külalised asusid kohtumist kümne minutiga 8:5 juhtima, kuid võõrustajad tegid järgmise viie minutiga 5:2 vahespurdi ning viigistasid seisu 10:10-le. Poolaja lõpp ja teine poolaeg kuulusid juba Põlva/Arcwoodile, kes võttis 19-väravalise võidu. Priit Jõks ja Raido Peedomaa tõid Põlva/Arcwoodile 8 tabamust. Viljandi parimad väravaviskajad olid Alex Toom 11 ja Simon Drõgin 9 tabamusega.

Esiliiga jätkub 19. märtsil, kui HC Tallinn võõrustab Oskarit, kellele avaringis kaotati 20:24. Kui Oskar võidab, kindlustab ta koha finaalturniiril nelja parema hulgas, ülejäänud tulemuste korral säilib play-offi lootus ka HC Kehra/Primendil.

Tabeliseis: Tartu Ülikool/Glassdrive 27 (15-st mängust), Põlva/Arcwood 26 (15), Põlva Tarbijate Ühistu 23 (15), Oskar 15 (15), HC Kehra/Primend 14 (15), HC Tallinn 10 (14), Viljandi Spordikool 7 (14), Audentes SK 6 (15), HC Viimsi 6 (14) punkti.