Tänased esiliiga võidud kirjutati Coop Põlva ja HC Viimsi arvele

29.09.2022

Tänastes esiliiga kohtumistes võtsid omavahel võitu Coop Põlva ja Viljandi SK/Pärnu ning HC Viimsi ja Tallinna KA/Audentes esiliiga meeskonnad. Võidupunktid läksid täna Coop Põlva meeskonnale, kui alistasid Viljandi SK/Pärnu seisuga 42:16 ning HC Viimsile, kes võitis tasavägise võitluse Tallinna KA/Audentesega 29:28.

Coop Põlva resultatiivsemad mängijad olid Karl Markus Kannel8 väravaga, Kevin Pütt 7 väravaga ning Joonas Vassiljev ja Randel Matthias Lepp 4 väravaga. “Tänase mängu võitsime, niiet ei saa midagi nukrutseda. Tõmbasime kohe alguses vahe sisse ja ega peale seda vastased meile väga järgi ei jõudnudki. Natukene palju tuli sisse pallikaotusi, aga muidu oli mängupilt üpris hea,” kommenteeris tänast mängu Coop Põlva väravavaht Andero Viljus.

Viljandi SK/Pärnu parimateks väravaküttideks olid Kristjan Heinla ja Sander Izjumov, kes mõlemad panustasid 4 väravaga. “Läksime mängule ilma kolme põhimängijata ja see andis mängupildis kohe tunda. Realiseerisime täna halvasti, tegime palju praaki ja lihtsaid pallikaotusi ning sellest tulenevalt oli lõppseis ka selline,” kommenteerib mängu Coop Põlvaga Viljandi SK/Pärnu mängija Kristjan Heinla.

HC Viimsi resultatiivsemateks mängijateks olid Siim Markus Saarend 9 väravaga, Otto Karl Kont 8 väravaga ja Kert Liinat 4 väravaga. HC Viimsi treeneri Jarno Nurme arvates alustati tänast mängu hästi:”Suutsime hästi realiseerida ning kaitse toimis ka. Kahjuks ei tööta veel kaitses koostöö nii hästi ja teise poolaja alguses kadus kaitses keskendumine ja eksisime vabadelt positsioonidelt ka visetel.” Treeneri arvates just need vead said saatuslikuks sellele, et TKA/Audentese tiim tihedalt kannule jõudis: ”Mõni minut veel enne lõppu oleks võinud kaks võidupunkti sõrmede vahelt libiseda. Eks realiseerimine ja koostöö ongi hooaja alguses konarlik. Positiivne on see, et suutsime enamus positsioonidel kogenumaid ja nooremaid mängijaid roteerida, et kõik saaksid oma võimaluse.” Treener lisas, et  tiimisisene konkurents on sel hooajal väga kõva ning kes ei pinguta, selle asemele tuleb uus ja noor mängumees, kes tahab rohkem.

Tallinna KA/Audentese resultatiivsemad mängijad olid Jasper Arnover 6 väravaga ning Markus Leidsaar ja Marti Neudorf 4 väravaga. Tallinna KA/Audentese esindaja Madis Kokkuta sõnul võib mänguga üldpildis rahule jääda, sest mänguskoor peegeldas seda, et vastastiimile jäädi napilt alla.“Kui peeglisse vaadata, siis mängu annab veel palju-palju parandada. Jätkuvalt oli päris suur arv pallikaotusi ning mäng ise oli tõusude-mõõnadega. Tahaks esile tõsta seda, et tribüünil oli palju inimesi kogunenud ja see tekitas väga hea atmosfääri. Võib olla sellele viidates Viimsi oli natukene krampis, sest kodupublikut oli palju ja pinge oli peal,” kommenteeris Kokkuta.

 

Järgmised esiliiga mängud: 

02.10.22 16:30 Viimsi kooli spordihoone     HC Tallinn 2 vs Põlva/Arcwood 

04.10.22 19:00 Valga Spordihoone               Valga Käval vs HC Kehra/Primend

05.10.22 19:00 Viimsi kooli spordihoone     Tallinna KA/Audentes vs HC Tallas

06.10.22 19:30 Kuristiku Gümnaasium         Tallinn/SK Mistra vs HC Tallinn 2

 

Foto: Tasavägisest võitlusest väljus võitjana HC Viimsi meeskond (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit, arhiiv)

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner