Talendilaagrit hetkel Põlvas ei toimu!

29.09.2020

Talendilaagrit hetkel Põlvas ei toimu!

Oktoobrikuu esimestel päevadel pidi Põlvas toimuma 2005. aastal sündinud noormeeste ja neidude talendilaager. Eesti kuni 16-aastaste koondise kandidaatide kogunemine tuleb aga kahjuks antud ajahetkel ära jätta, otsustas Eesti Käsipalliliit (EKL).

 "Viimastel päevadel suurenenud COVID-19 viirusega nakatunute arv kogu riigis on murettekitav kõigile. Ja ehkki Põlvas pole antud hetkel otseseid nakatumiskoldeid, siis meie talendilaagrisse sõidaksid kokku lapsed, treenerid ja lektorid erinevas vanuses üle kogu Eesti ning ohud olnuks liiga suured," selgitas EKL-i peasekretär Pirje Orasson.

Kui esmaspäeval lisandus 67 positiivset testi, siis teisipäeval teatas Terviseamet 49 uuest juhtumist. Lisaks on Terviseamet hiljuti andnud soovituse siseruumides toimuvate ürituste vältimiseks või nende korraldamise edasilükkamiseks.

"Oleme suhelnud ka laste ja nende vanematega ning kindlasti on kõigil kahju, et suurepärase programmiga laager ära jääb. Aga inimeste tervis on tähtsam ja saame laagri ka hiljem korraldada," lausus Orasson.

Põlvas toimuvasse talendilaagrisse oli kutsutud 44 noort 11 klubist. Lisaks erialastele trennidele U16 koondise treenerite käe all olid planeeritud põnevad loengud, kus juhendajate ja lektorite hulka kuulusid Eesti Olümpiakomitee meediaprojektide juht Merili Luuk, Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni liige Aave Hannus, endised tippkäsipallurid Riho-Bruno Bramanis ja Martin Noodla, Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA tegevdirektor Henn Vallimäe ning doktor Peep Päll.

Kuidas end COVID-19 puhangu ajal kaitsta?

 • Pese tihti käsi. Kätepesuks kasuta sooja vett ja seepi ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

 • Jälgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.

 • Väldi lähikontakti. Hoia haigussümptomitega inimesega distantsi.

 • Väldi silmade, nina ja suu katsumist.

 • Kui sul on palavik, köha, hingamisraskused, otsi varakult abi. Sümptomite ilmnemisel võta ühendust tervishoiutöötajaga (perearstiga).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP