Talendilaager 2007: palju tahtmist ning väljakutseid edaspidiseks

23.07.2022

Noormehed sünniaastaga 2007 osalesid 19.-22. juulil 2022 Tapa Spordikeskuses noorkäsipallurite “Talendilaagris“.

Neli päeva väldanud treeninglaager oli noormeestele omamoodi väljakutse, sest igal päeval oli kolm füüsilist treeningut ning loengud. Laagris osalemine eeldas eakohast head üldfüüsilist vormi kui ka valmidus kaasa mõelda loengutes jagatud tarkuste osas. Kui loengutes kaasa töötamine ei valmistanud raskusi, siis treeningutel said noormehed enda vastupidamise proovile panna.

Treener Aron Jaanis kiitis laagrisse tulnud noormehi: „Kohale tulid noormehed, kelle suveplaanidesse laager mahtus. Tunnustus neile poistele, igal treeningul oli neil tahet harjutada.“ Eesti käsipallis on nii noorte poiste kogunemine ühislaagrisse esmakordne, mistõttu on keeruline anda hinnanguid, sest puudub võrdlus selles vanuses varasemate ühistreeningutega.

„Poisid on tublid, kuid kindel on see, et tööpõld antud vanuserühmas on suur. Kuigi poistel on tahtmist, siis laager näitas, et nii käsipallioskused kui füüsiline vorm on noortel väga erinev. Tunda andis, et pikad treeningpäevad olid kurnavad ja rasked, kuigi treeninguid ei viidud läbi täiskoormusel. Arvestasime, et on suvi ning käsipallist on noored eemal olnud, kuid siiski olime kohe esimesest päevast hädas vigastustega,“ analüüsis Jaanis laagris osalenud noormehi.

„Kokkuvõttes läks meil laagris hästi. Saime teatud ülevaate poiste tasemest, oskustest ja füüsilisest vormist. Kindlasti on poisse, keda ootame ühinema järgmise ühislaagriga,“ võttis  Aron Jaanis laagri kokku.

Laagriprogrammi käigus omandasid noormehed muuhulgas teadmisi muutunud võistlusreeglitest Urmo Sitsi poolt läbi viidud loengus ning arendasid mänguoskusi treenerite Toomas Heinla ja Aron Jaanise juhendamisel.  Samuti jagas väärtuslikke nõuandeid, kuidas sportlasena end ise aidata, spordipsühholoog Aave Hannus.  Üldfüüsilise ettevalmistuse olulisusest käsipallis rääkis Kaupo Liiva ning profisportlase elust jagas kogemusi Janar Mägi. Eesti Käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson rääkis noormeestele sportlase õigustest ja kohustustest ning rahvuskoondise esindamisest.

Noormeeste 2007 esimeses “Talendilaagris” osalevad: Romet Klement, Alo-Tauri Mere, Oskari Sepa, Mattias Tuusis (kõik HC Tallinn), Gregor Kalviste, Hannes Karp, Renar Karu (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Alvar Must, Mairold Nikitkin, Martin Nikitkin (kõik Spordiklubi Juku), Nikolai Nazaruk, Martin Kikkas, Stener Sirel (kõik Spordiklubi Kehra Käsipall), Kaspar Oja (Viljandi Käsipalliklubi HC), Erick Ungefug, Boris-Kaspar Pani, Petr Gadalov, Henri Kuresoo, Tristan Torm Roosi (kõik Spordiklubi Viimsi HC), Gerrit Järv, Gregor Jegorov, Janar Priivits (kõik Pärnu/Paikuse).

Treenerid: Toomas Heinla, Aron Jaanis, Indrek Lillsoo, füsioterapeut Kert Kähari.

 

Foto: Talendilaager 2007 osalejad (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)    

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner