Serviti ja Kehra tõusid Balti Liiga liidrite hulka

16.11.2014

Eesti käsipalliklubide suurepärane nädalavahetus Balti Liigas jätkus pühapäevalgi kui Põlva Serviti sai kodus 27:24 jagu Bresti HC Meškovist ning nn. teise ešeloni turniiril kirjutas Viljandi HC tabelisse teise võidu, alistades Minski HC Vitjazi 36:32. Balti Liiga läheb kahekuulisele talvepausile ülipõneva tabeliseisuga, kus koguni neljal meeskonnal – teiste seas Servitil ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil – on 6 ja Riihimäe Cocksil 5 punkti.

Tasavägise mängu järel magus võit

Olles päev varem alistanud mulluse Balti Liiga võitja Minski SKA, põhjustas Serviti pühapäeval hooaja esimese kaotuse teisele Valgevene klubile, HC Meškovile. Väravatevaeselt alanud kohtumine kulges enamuse mänguajast tasavägiselt ja poolajavileks oli seis 13:13. Teise poolaja keskel rebis aga kodumeeskond sisse kolme-neljaväravalise vahe ja väravavaht Denis Lõokene aitas eduseisu heade tõrjetega hoida.

Ehkki Meškov vähendas korra vahe minimaalseks, said Kalmer Mustingu hoolealused uuesti hoo sisse ning lõpuvileks olid võidunumbrid 27:24. Skooritegemine jagunes seekord kümne mängija vahel üpris võrdselt: Andreas Rikken 5, Kristjan Muuga ja Ardu Puna 4, Andrei Ternovõi ja Pavel Turajev 3, Raiko Rudissaar, Henri Sillaste ja Henri Hiiend 2 ning Tõnu Jõks ja Carl-Eric Uibo 1 väravaga.

Viljandi HC jätkab debüüdil täiseduga

Viljandi HC mängis teist päeva järjest kodusaalis Minski HC Vitjaziga ning sai teise võidu, olles Valgevene klubist üle 36:32 (18:11), ehkki kindla poolajaedu järel sai Vitjaz teisel poolajal korraks tabloole ka viiginumbrid. Mulkide täpseim oli jälle Ott Varik, seekord 9 tabamusega. Kristjan Koovit viskas 8, Kristo Järve 7, Karl Toom 5, Robert Lõpp 4 ja Karl Roosna 3 väravat.

Kahe võiduga rahvusvahelist debüüthooaega alustanud Viljandi HC on Challenge Liiga tabelis teisel kohal 4 punktiga. Teine täiseduga meeskond on Klaipeda Dragunas, kel kirjas kolm võitu kolmest mängust. Erinevalt põhiliigast jätkub Challenge Liiga veel tänavuse aastanumbri sees viie kohtumisega. Viljandi meeskonda ootavad ees mängud Lätis, kus vastavalt 6. ja 7. detsembril kohtutakse Dobele Tenaxi ja Riia Celtnieks/LSPA-ga.

Balti Liiga tabeliseis 16.11.2014

1. Minski SKA                               5        3       -        2       158:144         6

2. Põlva Serviti                             5        3       -        2       140:129         6

3. Bresti HC Meškov                      5        2       2       1       146:137         6

4. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper     5        2       2       1       145:146         6

5. Riihimäe Cocks                          5        2       1       2       150:140         5

6. Vilniuse VHC Šviesa                    5        -        1       4       129:172         1