Naiste koondis valmistub sõpruskohtumiseks Soomega

26.10.2022

Nädalavahetusel koguneb Eesti naiste käsipallikoondis, et valmistuda järgmisel teisipäeval toimuvaks sõpruskohtumiseks Soomega. Vastased valmistuvad maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri matšideks Austriaga. Soomega kohtusid eestlased viimati viis aastat tagasi ning siis jäid üle lahe naabrid kahel korral peale.

Naiste käsipallikoondis alustab kahepäevase treeninglaagriga laupäeval. Kuigi naiskonna nimekirjast leiab ka puudujaid, siis üldises joontes on peatreener rahul koosseisuga, kes kohale tulla saavad. "Suurim probleem on meil kindlasti väravavahtide osakonnas, kus vigastuse tõttu ei saa me kasutada Darja Belokurovat ning Linda Veski enam postide vahel ei seisa. Hea meel on, et ajastus on selline, et meie välismängijad saavad siiski osaleda. Üldises pildis osalevad laagris siiski enamus naised, kellega me pikas perspektiivis arvestame," alustas naiste koondise juhendaja Taavi Tibar.

Enne teisipäevast Soome sõitu pannakse enim rõhku just taktikalistele aspektidele. "Kuna meil paljud tüdrukud ei ole siiski harjunud mitu korda päevas treenima, siis päris ära tappa neid enne mängu ei tahaks. Seetõttu on seekordses laagris tempo kindlasti rahulikum ja keskendume rohkem võistkondlikule kokku mängule. Vaatame vastaste video ning üritame oma leida sealt tugeva vastase nõrgad kohad. Loodame teha seekordse kogunemisega taas sammu edasi, et olla kevadel-sügisel valmis ka ise suurturniiri kvalifikatsioonis osalema," kommenteeris loots.

Viimase sõpruskohtumise juba rohkem kui aasta aega tagasi lätlastega pidanud Eesti naiste koondis läheb põhiliselt palju vajatud kokkumängu harjutama. "Soome koondis on paberil kindlasti võimsama koosseisuga, kui meie. Mitmed naised mängivad Rootsi ja Norra liigades ning põhjanaabrite klubid osalevad ka eurosarjas. Olen ise aastaid nende naiste käsipalli kõrvalt näinud ja meil on sealt palju õppida. Aga ega keegi ühtegi matši kaotama ei lähe ja meie eesmärk on siiski endast parim anda ja eks siis ole näha, mis see tulemus tablool on," jätkas Tibar.

Eesti naiste käsipallikoondis treeninglaagriks:

Alina Molkova (Lissaboni Benfica/Portugal), Polina Gorbatsjova (AC Life Style Erice/Itaalia), Diana Laossaar, Anastassia Volkova, Anastassia Bušina, Inga Bušina, Angelina Samoylova, Jekaterina Rekand (kõik Reval-Sport/Mella) Veronika Fomina, Merili Heinla, Maarja Treiman, Eliisabet Põldver, Aleksandra-Jennifer Mednikova (kõik Aruküla/Mistra) Kerli Jõks, Gertu Jõhvikas, Laura Kärner, Simona Koppel, Johanna Kalgan (kõik HC Tabasalu/Audentes) Angelina Samoylova (Reval-Sport/Kopli) Marjette-Maie Müntser (SK Tapa)

Peatreener: Taavi Tibar Treenerid: Merit Moro ja Ella Kungurtseva Mänedžer: Sten Toomla Füsioterapeut: Triin Kont

Pildil: Eesti naiste käsipallikoondis (Foto: Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner