Kehra sai veerandfinaalis edu Raasiku vastu, Serviti purustas Kävali

20.10.2021

Meeste karikavõistlustel peeti kolmapäeval kahe veerandfinaali avamängud. Karikakaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas kodusaalis Raasiku/Mistra 23:17 (12:6) ning Põlva Serviti purustas Valga Kävali tulemusega 59:13 (29:4). Kordusmängud peetakse novembris.

Eeldatavalt põnevaim veerandfinaalpaar sündis loositulemusena kahe meistriliigameeskonna vahel. Avamängus võõrustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Raasiku/Mistrat, kellest kolm nädalat tagasi Balti liiga raames 26:21 jagu saadi. Kodumeeskond alustas aktiivse 5-1 kaitseformatsiooniga, mis selgelt külalistele peavalu valmistas.

David Mamporia viis Kehra neljandal minutil 3:0 ette ning eduseis püsis pikalt kahe-kolme värava peal. Raasikul sattus heasse hoogu endise koduklubi vastu esinenud ukrainlasest mängujuht Vladislav Naumenko, kes 17. minutil vähendas vahe minimaalseks, 7:6.

Uskumatu küll, aga see tabamus jäi raasikulaste viimaseks avapoolajal. Kehra kaitse oli jätkuvalt liikuv ja aktiivne ning väravasuul tegi suurepäraseid tõrjeid Mikola Naum, peatades ka Naumenko karistusviske. Kehragi jäi kohati positsioonirünnakutel hätta, aga rebis vaheajavileks siiski vahe kuueväravaliseks – 12:6.

Väike skoor ei kasvanud erilise hooga ka teise pooltunni algul, aga 42. minutil sai Kehra juba üheksaga ette, kui Tanel Vilks 17:8 viskas. Siis hakkas lisaks Naumenkole külaliste poolel tabama ka Rauno Aus, kelle tabamusest tuli 50. minutil 18:12.

Kehra peatreener Mart Raudsepp andis julgelt mänguaega noorematelegi ning 16-aastane Alvar Soikka ja aasta vanem Keret Kippari kasvatasid kolm minutit enne lõppu edu jälle üheksale – 23:14. Raasiku lõpetas võimsalt, sest kordusmängu silmas pidades oli iga värav tähtis.

Sander Sven Annula tabas seisuks 23:17 ning koos sireeniga oli Marko Slastinovskil võimalus karistusviskest vahet veelgi vähendada, ent Naum tõrjus sellegi ürituse. Sigmar Seermann ja Sergio-Silver Kreegimaa viskasid Kehra kasuks viis väravat, kaotajatel tabas Naumenko kaheksa ja Aus neli korda.

Teises kolmapäevases veerandfinaalis oli Põlva Servitile külla sõitnud hooaega esiliigas hästi alustanud Valga Käval. Tiheda mängugraafiku ja laupäeval eesootava euromängu tõttu lubas Serviti peatreener Kalmer Musting puhkuse mitmele põhimängijale ning andis mänguks üles vaid kümme meest.

Kodumeeskonna kvaliteeti see käik ei vähendanud – üheksa minutiga mindi 9:0 juhtima. Kävali peatreener Veiko Luige minutilise mõttepausi järel viskas Kert Mõistus külaliste avavärava. Serviti jätkas aga kogu avapoolaja uskumatus 60 värava tempos ning puhkama mindi seisul 29:4.

Sarnaselt kulges teinegi poolaeg ja ehkki Käval viskas kaks korda rohkem väravaid kui esimesel pooltunnil, sai Serviti ülekaaluka võidu tulemusega 59:13. Põlvalaste kasuks tabas Ülljo Pihus 17, Sander Sarapuu ja Markel Veiko 12 korda, Kävali täpseim oli Ken Rasmus Kiis kuue väravaga.

Järgmised mängud Eesti karikavõistluste veerandfinaalides:

9.11.   18:00  Põlva Coop – HC Tallinn (kordusmäng 16.11.)

9.11.   19:00  Raasiku/Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (avamäng 17:23)

10.11.  19:00  Viljandi HC – Põlva/Arcwood (avamäng 30:18)

11.11.  19:00  Valga Käval – Põlva Serviti (avamäng 13:59)

Pildil: Ülljo Pihus (vasakul) viskas Serviti kasuks rohkem väravaid, kui vastasmeeskond Käval kokku. Valgalaste resultatiivseim oli Ken Rasmus Kiis (paremal). (Foto: Helin Potter).