Järelkasvukoondis 2004: Koostöö paranemine teises treeninglaagris

16.06.2022

Järelkasvukoondis 2004 teine ühine treeninglaager toimus 14.-16. juuni 2022 Tallinnas, et jätkata ettevalmistusega 2022 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängudeks, mis toimuvad 8.-14. augustil 2022 Rumeenias.

Treeninglaagris osales 22 mängijat, kelle omavaheline konkurents aina suureneb, sest koondisega turniirile saab sõita 16 mängijat. Peatreener Kalmer Musting selgitas juba esimeses laagris, et iga laager on oluline, kuna jooksvalt hakkavad treenerid tegema valikuid, milliste mängijatega jätkatakse treeninguid ja kellega sõidetakse meistrivõistlustele Rumeeniasse.

“Seekordne laager näitas, et ühised treeningud on väga olulised. Kõik poisid on väga motiveeritud ja tahavad osaleda igas laagris, mistõttu valiku tegemine on keeruline. Samas paratamatult üheskoos treenides hakkavad mängijad eristuma. Paremini tuleb esile üldine füüsiline vorm ja mänguoskused, ka meeskonnas mängimise oskus. Tunda annab, et hooaeg on lõppenud ning pallitunnetus kipub vähenema. Teeme küll edusamme, kuid peame veel harjutama. Selleks ühised treeninglaagrid ongi ette nähtud,” oli peatreener Kalmer Musting üldkokkuvõttes järelkasvukoondisega rahul.

Ka Viljandi HC kasvandik Hendrik Koks tõi esile koostöö paranemist: “Tunnetame üksteist platsil paremini, kuid tunda annab, et hooaeg on lõppenud ning füüsiline koormus on mängijatel erinev, ka erinev mänguoskuste tase annab tunda. Ühine aeg koos on tõstnud ka meeskonnavaimu. Motiveeriv on, kui treenerid selgitavad individuaalselt, mida võiks parandada või teha teistmoodi.” Hendrikuga nõustus tema klubikaaslane Robin Liinsoo: “Koondise aeg on tore ja treeningud arendavad. Treenerid märkavad ja sekkuvad kohe kui näevad kohta, mida parandada.”

Ka Tapa valla Spordikooli kasvandik ja koondise väravavaht Madis Valk kiitis treenereid: ”Sain juhiseid, mis algul kohe ei õnnestunud kuid treeningute käigus märkasin väljakumängija käitumist ning suutsin õpetussõnade abil tõrje realiseerida.” Ka Madis Valk pidas oluliseks, et treenerid märkavad ja annavad vahetult õpetussõnu.

Kolmas treeninglaager järelkasvukoondisele toimub juba 28.-30. juunil 2022 Põlvas.

U-18 koondise teises treeninglaagris osalesid: Johannes Paju, Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Aron Saarna, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kramm, Mark Tjurlik (mõlemad HC Tallinn), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar, Hugo Liiv (mõlemad Tallinna Käsipalliakadeemia), Robin Liinsoo, Hendrik Koks (mõlemad Viljandi HC), Keret Kippari, Alvar Soikka, Artur Gur-Arje (kõik HC Kehra) Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Madis Valk (kõik Tapa valla Spordikool).

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeudid Allar Lamp ja Kert Kähari.

Foto: Järelkasvukoondis 2004 (Helin Potter/EKL)

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP