Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi: Alagruppides otsustavad hetked

15.01.2023

Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi: Alagruppides otsustavad hetked

14.jaanuar

Grupp A

Hispaania 34-26 Tšiili

Montenegro 34-21  Iraan


Kaks esimest kohta kuuluvad Euroopast pärit käsipalliriikidele, kuningriigile kuulub esimene ja balkani poegadele teine koht. Kolmandana purjetab edasi põhigruppi Iraan. Alagrupi kõige tõsisem mäng esikoha nimel on juba Hispaania ja Montenegro vahel peetud, lõppes see hispaanlaste 5 väravalise võiduga. Kuna Iraan on jagu saanud Tšiilist, siis presidendi karikat koos teiste gruppide viimastega suunduvad püüdma just nemad, kui ei õnnestu just Montenegrost jagu saada. Mängu koha pealt tegi Hispaania jälle niipalju, kui vaja. Montenegro samuti.

Grupp B

Prantsusmaa 41-23 Saudi Araabia

Poola 23-32 Sloveenia

Prantsusmaa jättis hommikul trenni ära ja tegi selle hoopis õhtul Saudi Araabia vastu. Kvaliteedi vahe kajastub tulemuses, prantsusmaa poolelt ei olnud suurt vahet, kes väljakul viibis, vahe pidevalt suurenes. Saudi Araabia kohtub viimases voorus Poolaga, Prantsusmaa Sloveeniaga.

Spodeki spordihall Katowices oli värvunud puna valgesse tooni, just selline on Poola rahvusmeeskonna vorm. Meeleolu jagus vaid seisuni 8-8, peale seda läks sloveenide rong nii kiiresti ja kaugele ära, et lõhna polnud ka tunda. Häbiväärne kaotus täismaja ees jääb Poola poolehoidjatele pikaks ajaks meelde. Nüüd ei jää muud üle, kui natuke haavu lakkuda ja Saudi Araabiast jagu saada. Vastasel juhul pole asja isegi mitte põhigruppi.

Grupp C

Rootsi 34-27 Roheneemesaared

Brasiilia 35-24 Uruguai

Eeldatavad favoriidid võtsid kindlad võidud. Kole oli ainult vaadata, kuidas Rootsi mängis teisel poolajal (see kaotati 19-15), saal oli puupüsti täis ja üleni kollane. Teisel poolajal muutusid juba kollasärgid tribüünil rahutuks, Appelgren tõrjus ühe käe sõrmede jagu palle ja rünnakul raisati palli. Turniiri favoriidil peaks olema fookusega asi paigas terve turniiri vältel ja igas mängus.
Brasiilia tegi oma ära, soliidne mäng, vajalikud kaks punkti. Eelmistel Lõuna-Ameerika meistrivõistlusel jäi antud võistkondade kohtumise seisuks 48-20, suur edasiminek ka Uruguai meestelt.

Grupp D

Portugal 32-24 Lõuna Korea

Island 28-30 Ungari

Portugal pusis Korea poistega pea 45 minutit, juhtides ühe väravaga. Kiiruse poolest jäid portugallased kindlasti aasia kolleegidele alla, aga mõistuse ja kaitse poole pealt saatis neid edu. Lõpuks numbriliselt väga kindel võit, Korealt kõva pingutus.

Üllatus ei hüüa tulles. Alustan Ungari seisuga enne mängu, joonemängija ja kaitsetala keskel Banhidi – vigastatud. Parem sisemine ja rünnakul absoluutne liider paremal poolel – Mathe vigastatud. Eelmine suurturniir – sellest on selle samuse maitse siiamaani suus veel. Alagrupis otsustavad mängus kodupubliku ees sai mäletatavasti Island 31-30 Ungarist jagu.

Island, hea tagaliin, korralik mäng Portugaliga, igal juhul favoriit, nii kihlveokontorites, paberil ja kohaliku Rootsimaale oma rahvuskoondise esitust nautima sõitnud fänni peas.

Seisuni 25-19 oli Islandil suvi ja päike paistis – oli ilus aeg. Aga spordile, nagu ikka, meeldib vahepeal vimkat visata. Island lagunes teise poolajal keskel täielikult ära, viskas kokku veel 3 väravat. Ungari vastas 11 ga. Kuna punktid lähevad põhigruppi kaasa, siis löödi ikka kaardid laual selle mänguga nii segamini, et ma isegi ei hakka hetkel kõiki võimalikke stsenaariumeid siin lahti harutama. Bjarki Elisson oli selleks hetkeks tabanud viskeid 10 st 9, siis tuli Roland Mikler ja võttis viimased kolm tükki ära. Mehemürakas Bodo visked hakkasid ka tabama. Ungarile võit, grupis kõik lahti, täpselt nii nagu ühel käsipalli MMil olema peab.

Järgmiste osadeni,
Janar

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner