HC Tallinn pidi esimeses euromängus vastaste paremust tunnistama

17.09.2022

HC Tallinn alustas täna Eesti käsipalli eurohooaja, kui Euroopa karikasarjas mindi vastamisi Tšehhi eelmise hooaja seitsmenda võistkonna, TJ Sokol Nove Veseliga. Euroopa tugevuselt kolmandas liigas, ametliku nimega EHF EUROPEAN CUP, alustas tänavu 77 võiskonda 29 riigist. Meie pealinna tiim läheb võitlusesse alates esimesest ringist ning teises ringis asuvad võistlustulle ka Põlva Serviti ja Viljandi HC, kes loosi tahtel omavahel vastamisi lähevad.

Mäng algas tempokalt kui viiendal minutil tegi selleks hetkeks kolm korda skoorinud Tšehh Marian Hajko seisuks 5:3. Selle järel tempo küll aeglustus, kuid võõrustajad kasutasid oma koduväljaku eelise hästi ära ja kümme minutit enne poolaja lõppu oli seis juba 14:5. Tallinnal oli selgelt raskusi rünnakul realiseerimisega ja garderoobi mindi eestlaste kaotusseisul 9:19.

Teise poolaja algus kulges mõlema võistkonna jaoks resultatiivselt, kuid kümnest väravast lähemalt Tallinnal saada ei õnnestunud. Danil Gumyanovi ja Kalev Küti väravate järel oli tablool seisuks 17:27. Võõrustajate rünnakuefektiivsus oli sel hetkel 70 protsendi juures, kui Eesti tiimil oli sama näitaja 40. Lõpuks saigi pealinlastele saatuslikuks suur möödavisatud visete arv, milleks lõpuks jäi 27, kui vastatel oli see 14. Lõppseisuks vormistas Akos Bendicsek 38:27.

Mängu resultatiivseimad olid TJ Sokoli poolt Hajko 9 (10st viskest) ja Bendicsek 8 tabamusega (13st viskest). HC Tallinna eest viskasid Volodomyr Shcherban 5 (14st viskest) ja Uladzislau Barylau 6 väravat (11st viskest). Võistkonnad kohtuvad juba homme samas kohas ja samal ajal uuesti, kuna Eesti tiim otsustas tänavu oma kodumängu finantskaalutlustel maha müüa. Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes.

HC Tallinna kohtumised Euroopa karikasarjas:

17.09 14.00 ZDT Arena TJ Sokol Nove Veseli - HC Tallinn 38:27 (19:9)
18.09 14.00 ZDT Arena HC Tallinn - TJ Sokol Nove Veseli

Pildil: HC Tallinn pidi Tšehhis vastaste paremust tunnistama (Foto: HC Tallinn)

 
Banner Banner Banner Banner Banner