HC Tallinn 2 sai esiliigas teise võidu

10.10.2018

Meeste esiliigahooaeg jätkus kolmapäeva õhtul ühe mänguga, mis kalendri järgi kolmanda vooru kohtumine. Viimsis jäi kohalik HC Viimsi tasavägises heitluses alla mullusele esiliiga hõbedale HC Tallinn 2-le 26:29 (13:14).

Arvestades, et viimasel viiel hooajal olid nende kahe tiimi esiliigaheitlustes üheksal korral kümnest peale jäänud pealinlased – mullu lõppes üks kohtumine viigiliselt – siis kukkus Viimsis välja vägagi võrdne võitlus. Kodumeeskond sai põgusa algedu 3:1, mis peagi muutus aga 5:8 kaotusseisuks.

Viimsilase Mart Kallaspooliku kahe tabamuse järel oli 20. minutil tablool uuesti viik, 10:10. Poolaja lõpp kuulus küll külalistele, ent puhkama mindi minimaalse vahega – 13:14. Tasavägine heitlus jätkus teisel pooltunnil. 42. minutil pääses Mark Mägi viske järel 18:17 ette Viimsi, ent Eesti ekskoondislane Ravo Voosalu viigistas koheselt.

Riho Villemson viis Viimsi veel 47. minutil 20:19 ette, kuid nüüd vastas mullu Aruküla/Audentese ridades meistriliigas pallinud kogenud Kristjan Järv kahe tabamusega. Viis minutit enne lõpuvilet juhtis Tallinn 2 juba 27:22 ning sai lõpuks 29:26 võidu.

Eriti teisel poolajal hoogu sattunud Voosalu viskas lõpuks võitjate kasuks kaheksa väravat. Palle Viilu lisas kuus ja Järv viis tabamust. Kaotajate poolel jäi Mägi arvele viis väravat ning Kallaspoolik, Kert Liinat ja Andreas Lill tabasid neli korda. Ebaühtlases tabelis, kus kaks tiimi pole veel hooaega alustanudki, on Tallinn 2 alustanud kahe võiduga, Viimsi jätkab punktita.

Pildil: Mullune esiliigahõbe HC Tallinn 2 on uut hooaega alustanud kahe võiduga. (Foto: Helin Potter/arhiiv).