Esiliigas pääses viimasena poolfinaali Oskar

19.03.2017

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas tagas neljandana koha poolfinaalis Oskar, kes alistas oma põhiturniiri viimases mängus võõrsil HC Tallinna 20:14 (8:6).

Esimesel poolajal ei pääsenud kumbki meeskond ette rohkem kui kahe tabamusega ning puhkama mindi Oskari kaheväravalises eduseisus. Teisel poolajal püsis seis tasakaalus 20 minutit, kuid siis tegid külalised 14:12 eduseisul 6:2 spurdi ja võtsid kuueväravalise võidu. Oskari resultatiivseimad mängijad olid Kristo Kiipus 4 ning Peeter Koppelmann ja Priit Kotsar 3 tabamusega. Tallinna suurimateks skooritegijateks osutusid Helvar Kuhi 4 ja Ainar Estra 3 väravaga.

Põhiturniiril neljanda koha kindlustanud Oskar kohtub poolfinaalis põhiturniiri võitjaga, kelleks on Tartu Ülikool/Glassdrive või Põlva/Arcwood. Paremuselt kolmandana pääses nelja parema hulka Põlva Tarbijate Ühistu. Kindel on ka see, et HC Kehra/Primend jääb viiendaks ning Tallinn kuuendaks. Viimased kolm kohta jagavad viimases voorus omavahel ära Viljandi Spordikool, Audentes SK ja HC Viimsi.

Viimase vooru avakohtumine peetakse 21. märtsil, kui Audentes võõrustab Kristiine Spordis algusega kell 19.15 Põlva/Arcwoodi. Kehra/Primend ja Tallinn mängivad 23. märtsil kell 18.30 ning Viimsi ja Põlva TÜ päev hiljem kell 19.30. Põhiturniiri lõpetab 2. märtsil kell 17.30 alagav matš Viljandi SK ja TÜ/Glassdrive'i vahel.

Tabeliseis: Tartu Ülikool/Glassdrive 27 (15-st mängust), Põlva/Arcwood 26 (15), Põlva Tarbijate Ühistu 23 (15), Oskar 17 (16), HC Kehra/Primend 14 (15), HC Tallinn 10 (15), Viljandi Spordikool 7 (14), Audentes SK 6 (15), HC Viimsi 6 (14) punkti.