Eilne esiliiga kohtumine päädis Valga Kävali võiduga

16.11.2022

Eile astusid esiliigas vastamisi Valga Käval ja Tallinna KA/Audentes. Valga ja TKA mäng kulges üsna tasavägiselt - vaheajale mindi 16:14 Valga Kävali eduseisuga. Vaatamata pingutustele ei suutnud TKA end Valgast mööda mängida ning tugev võitlus lõppes Kävali võiduga 31:29 Audentese üle.

Valga Kävali resultatiivsemad mängijad olid Ken Rasmus Kiis ja Kert Mõistus 9 väravaga ning 4 väravaga panustasid Sivert Raide ja Adrian Utsar. Kävali mängija Sivert Raide arust kulges esimene poolaeg suhteliselt hästi: “Alguses saime enam vähem kaitse lukku, kuid mured tekkisid realiseerimisega. TKA tegi väga häid rünnakuid ja sai vahepeal ka viskele. Teise poolaja lõpus hakkas kaitse lagunema, kuid seevastu suutsime rohkem enda viskeid realiseerida. Teisel mängu poolel oli meie kaitse suhteliselt nõrk, kuid TKA mängijad ei suutnud meie õnneks oma rünnakuid ära realiseerida. Mängu lõpus ei saanud me kaitses ja ründes üldse hakkama ja TKA sai võimaluse meile järgi tulla. Mängu lõpuks saime vahe siiski kahe peale ning suutsime võita.” Raide lisas, et seekord jäi peale lihtsalt veidike rohkem jõudu ja kogemusi ning kiitis TKA vendi, kes tegid väga hea mängu.

Tallinna KA/Audentese parimad väravakütid olid Erik Matt ja Kasper Sebastian Saaremets 6 väravaga ning Marti Neudorf ja Jasper Arnover 4 väravaga. Tallinna KA/Audentese kapten Jasper Arnover mängust Valga Kävaliga: “Läksime mängule vastu hea emotsiooniga. Alguses saime täitsa hästi minema, kuid siis tekkis palju tehnilist praaki. Realiseerimisega oli probleeme ning saime ka rumalaid kaheminutilisi karistusi. Teine poolaeg algas rabedalt - tulid sisse rumalad kahed minutid, millega oli raske mängu üle võtta. Teisel poolajal oli palju probleeme kuue pealt visetega ja realiseerimisega. Lõpuks suutsime küll natuke tagasi võtta, kuid mitte piisavalt." Arnover lisas lõpetuseks, et mänguga üldipildis ei saa rahule jääda, sest esines siiski liiga palju tehnilist praaki. 

 

Foto: Valga Käval sai tunda võidurõõmu TKA üle (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit, arhiiv).

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner