Eilsed esiliiga mängud pakkusid pinget nii Tapal, Põlvas kui Tallinnas

28.10.2022

Eile oli esiliigas tihe päev, sest lausa kaheksa tiimi astus väljakule korralikku võitlust pidama. Tapa Spordikeskuses astusid vastamisi SK Tapa/Tapa valla SK ja Tallinna KA/Audentes, kus võitjatena väljusid tapakad seisuga 37:22. HC Viimsi ja Põlva/Arcwoodi mäng lõppes viimsikate kahepunktilise võiduga 32:30, Viljandi SK/Pärnu pidi tunnistama HC Tallase nappi paremust lõppseisuga 24:25 ja Coop/Põlva jättis võidu koduväljakule, kui alistas HC Tallinna seisuga 36:34.

SK Tapa/Tapa valla SK resultatiivsemad mängijad olid Robert Hiiemaa 9 väravaga, Endrik Jaanis 6 väravaga ja Aleksandr Vassiljuk 5 väravaga. SK Tapa mängija Endrik Jaanis mängust Audentesega: “Läksime mängule hea emotsiooniga ning mis kõige olulisem - kõik said mängida. Esimesel poolajal oli palju lihtvigu ning meie eksimustel oli oma hind. Ka kaitses jäime mõnes kohas hätta. Teine poolaeg läksime isuga peale ning saime palju kiirrünnakuid. Mänguga võib rahule jääda, aga eks need lihtvead jäävad ikka kripeldama.”

Tallinna KA/Audentese parimad väravakütid olid Jasper Arnover 7 väravaga, Markus Leidsaar 5 väravaga ja Jaan Pirk 3 väravaga. Tallinna KA/Audentese kapten Jasper Arnoveri arust algas mäng nende jaoks rabedalt: “Me ei olnud kohtumiseks nii valmis kui Tapa meeskond. Rünnakul ei leidnud üles viskekohti ja kaitses ei olnud piisavalt agressiivsed. Poolaja lõpuga võib enam-vähem rahule jääda, siis tuli ka mõni värav vahelduseks. Teine poolaeg algas sarnaselt esimese poolajaga - rünnakul oli palju tehnilist praaki ja ei leidnud võimalust viskamiseks.” Lõpetuseks lisas Arnover, et üldpildis ei saa mänguga rahule jääda ning kõik ootavad tagasi platsile liidrit Jesper Linkust, et järgmistele mängudele juba paremini vastu minna.

HC Viimsi poolt skoorisid kõige rohkem Kert Liinat 11 väravaga, Otto Karl Kont 7 väravaga ja Siim Pinnonen 6 väravaga. “Suutsime täna alustada mängu tugevalt, mis sel hooajal on kohati meile raske olnud. Tehnilist praaki tekkis vähem kui muidu ning saime vanema meeskonna vastu ilusti jooksma. Teine poolaeg tegi suurepärast tõrjetööd meie puurilukk, Siim Patrael, tänu millele saime vahepeal 7-väravalise eduseisu, seejärel lasime enda praakide tõttu Arcwoodi tagasi mängu, kuid vahe pidas ning saime raske, kuid teenitud võidu siiski kätte,” kommenteeris mängu HC Viimsi resultatiivseim mängija Kert Liinat.

Arcwoodide parimad skoorijad olid Sergei Ljubtšenko 10 väravaga, Markel Veiko 6 väravaga ja Priit Jõks 5 väravaga. Põlva/Arcwoodi treener Romet Oone mängust HC Viimsiga: “Jäime mängu alguses Viimsi väravavahiga hätta ja kaitses ei saanud neid kuidagi pidama. Lasime liiga palju lihtsaid väravaid neil visata ja teisel poolajal, kui järgi saime, oli meil jõud otsas. Väsimusest tuli ka palju rumalaid pallikaotusi. Üheksa päeva jooksul kolm mängu on meile ikka liig. Viimsi oli täna tasemel ja eriti peab kiitma Siim Patraeli, keda ei õnnestunud meil üle mängida otsustavatel hetkedel.”

HC Tallase resultatiivsemateks olid Markus Arik 7 väravaga, Kaspar Padjus 5 väravaga ja Rico Romet Peterson 3 väravaga. Tallase mängija Rico Romet Peterson: “Alustasime mängu hästi ja saime hea edu. Esimese poolaja keskel ei saanud enam rünnakut toimima ja Viljandi sai poolaja lõpuks kahe väravaga ette. Läksime teisele poolajale suure tahtmisega peale. Ajasime Viljandit kogu teise poolaja taga, kuid suutsime mängu lõpu siiski enda kasuks pöörata. Kindlasti aitas meid kodupublik, kes elas kogu mängu vältel meile kaasa.”

Viljandi SK/Pärnu eest skooris enim Kristjan Heinla 6 väravaga ning 4 väravaga panustasid Karl-Vahur Vahemets, Johannes Pertelson ja Martin Braun. Viljandi SK/Pärnu mängija Jaan-Paul Variku arust alustati mängu väga kehvasti: “Realiseerimisega olid meil suured raskused. Suutsime 10. minutiga visata ühe värava, siis aga saime oma rünnaku tööle ja kasutasime omad võimalused ära. Teisel poolajal olime 20 minutit mängus sees, aga siis lõi sisse väsimus ja jäime hätta nii kaitses kui rünnakul, ning oma rumaluste tõttu suutsime vastastele võidu kinkida.”

Coop Põlva resultatiivsemateks mängijateks olid Kermo Saksing 9 väravaga, Reio Kähr 6 väravaga ning Randel Matthias Lepp, Karl Markus Kannel ja Jaanus Peeter Rüütli 5 väravaga. “Jäime esimesel poolajal kaitses passiivseks ja ei saanud hästi hakkama. Lasta poolajal endale 17 väravat visata on palju. Rünnak toimis enam-vähem. Teisel poolajal rääkisime, et ajame mängu kiiremaks. Kuna HC Tallinn oli sõitnud polvasse suhteliselt väikese koosseisuga ja teadsime, et neil ei ole palju vahetusi, siis otsustasime, et peame oma kiiret mängu peale suruma,” kommenteeris mängu Coop Põlva mängija Kermo Saksing. “Teine poolaeg õnnestus natuke paremini - saime kaitse enam-vähem toole ning jooksime kiireid, millest saime lihtsalt väravaid. Teise poolaja kohta võib öelda, et realiseerimise ja meie rinnaku taha ei jäänud midagi, kuigi mängu lõpuks 34 varavat vastastel lasta visata on ikkagi natukene palju. Peame järgmistes mängudes kaitset kindlasti juurde panema,” lisas Saksing.

HC Tallinna parimateks väravaviskajateks olid Taavi Tibar 9 väravaga, Jorma Käsper 6 väravaga ning Mihkel Vaher ja Tarmo Ulla 5 väravaga. HC Tallinna esindaja Martin Pihlamägi mängust Coop Põlvaga: “Mäng oli mõlemalt poolt väga energiline ja agressiivne ning noored olid tublid. Meeskondlikult mängisime tana hästi ja leidsime kohad erinevates positsioonides. Nagu käsipallis ikka - alles 45. minutil hakkasid õiged mängumeeste minutid. Meil jäi täna natukene jõudu puudu, sest osad mängijad olid vigastustega väljas, keda meil oleks kindlasti vaja olnud. Meie meeskond töötab siis hästi, kui kogu tervikmeeskond on koos. Au noortele klubipoistele, kes tegid täna väga hea partii.”

 Foto: SK Tapa/Tapa valla SK resultatiivsem mängija Robert Hiiemaa panustas tapakate võitu 9 väravaga (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner