EM-i kolmas päev võidulisa tütarlaste koondisele 2006 ei toonud

06.07.2022

Tütarlaste koondis 2006 jätkas mänge Göteborgis toimuval 2022. aasta käsipalli W16 Euroopa Meistrivõistlustel Islandi koondise vastu, kus tasavägisest algusest hoolimata tuli vastu võtta kaotus 10:27 (9:16).

Alagrupimängude järgselt  kohtub Eesti koondis Islandi, Fääri saarte ja Soomega, kellest esimesena toimus mõõduvõtmine Islandi koondisega.

Naiskond alustas kohtumist rabedalt ja kuigi kummalgi koondisel ei õnnestunud palli väravasse saada ning veel kümnendal mänguminutil oli tablool seis 0:2, seda küll Eesti kahjuks,mindi poolajale  Eesti poolt vaadatuna juba kaotusseisus 9:16. Teisel poolajal mängupilt ei paranenud ning kohtumine lõppes kaotusega 10:27.

„Mõni päev on kohe selline, et on kohe aru saada, et midagi on valesti. Täna oli see meie koondislastega. On see nüüd turniiriväsimus või füüsiline väsimus turniirist, seda ei oskagi öelda, aga kohe mängu alguses oli võistkonna vaim väsinud. Ja kui lõpuks oma mängu käima saime, siis oli juba hilja ja tuli vaid lõpuni mängida. Loodame, et selline kogemus ei kordu ja juba homme saame värskelt uuele mängule vastu minna,“ oli treener Ragnar Põldma peale kaotust optimistlik.

Ka peatreener Ella Kungurtseva arvas, et tüdrukud ei tule füüsilise koormusega toime: „Põhimängijad said eelmistes mängudes vigastusi ja nende panuse vähenemisel ei tulnud järsku enam midagi välja. Igaüks otsis mängule oma lahendust ja ei olnud võistkonnamängu. Analüüsisime küll enne mängu, mida teha, aga see ei toiminud. Lisaks mittetoimivale mängule kimbutas koondislasi väsimus, mis omakorda tõi kaasa vigade arvu kasvu. Ka oli vastane kõrgemas klassis kui meie. Island mängis enne turniiri sõprusmänge kõrgemal tasemel, nt Norra ja Šveitsiga. Meil kahjuks pole veel sellist ettevalmistus. Turniir on näidanud, et mängijate üldfüüsilise vormiga tuleb teha väga suurt tööd. Loodan, et tüdrukud seda mõistavad ja suhtuvad edaspidi vormi tõstmisse tõsiselt, lisaks pallimängutreeningutele. Kaotus on kurb, aga kui vaimsus läheb alla, siis on raske võita. Täna ei olnud tüdrukute mäng, nad ise mõistsid ka seda, aga miski toiminud, et mängu toimima saada. Loodan, et homme saame näidata teistmoodi käsipalli.“

Väravad kohtumises Islandi vastu: Karmen Vaiksaar 3, Alina Simacheva, Karola Lisette Epner 2, Anastassia Lissovenko, Katarina Übner, Maarja Moler 1.

Eesti koondis kohtub turniiril neljapäeval naaberriigi Soome ja reedel Fääri saartega koondistega.

Euroopa Meistrivõistlustel osaletakse koosseisus: Katarina Übner, Kristiin Kink, Nora Randmäe, Stella Jepiselg, Karola Lisette Epner, Susan Soikka (kõik Spordiklubi Kehra Käsipall), Alina Simacheva, Sofja Vainik, Anna Dievskaja, Miia Milana Sulkovskaja, Marianna Kireeva, Maria Saveljeva, Anastassia Lissovenko, Maarja Moler, Sofia Sittšenko, (kõik Spordiklubi Reval/Sport), Helena-Liis Metsala (HC Tabasalu), Karmen Vaiksaar (Aruküla Spordiklubi). Treenerid Ella Kungurtseva, Ragnar Põldma, füsioterapeut Triin Kont, delekatsiooni juht Pirje Orasson.

 Foto: Koondis 2006 EM-i avatseremoonial (EKL)

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner