Ajalugu, skooritegijad ja ootused ehk reedel kulmineeruvad naiste karikavõistlused

24.11.2022

Juba reedel peetakse Eesti naiste karikavõistlustel otsustavad kohtumises, kui Tapal lähevad pronksimängus kokku HC Tabasalu/Audentes - SK Tapa/Tapa valla SK ning finaalis astuvad vastamisi Aruküla/Mistra - Reval-Sport/Mella. Hooaja esimese poole kulminatsiooni eel vaatame peale karikavõistluste ajaloole ning vestleme võistkondade resultatiivsemate mängijatega nende ootustest ja lootustest.

SK Reval-Sport/Mella on selle sajandi vaieldamatult edukaim naiste võistkond ning ainsana finaalturniiril mängivatest tiimidest ollakse osalenud kõikidel Eesti karikavõistlustel. Selle ajaga on võidetud lausa üksteist karikat ning väljaspoole medalikohti ei ole jäädud kunagi. Kusjuures aastatel 2008 - 2016 võeti järjest üheksa tiitlit. Eelmisel hooajal karikavõistluste finaalis Aruküla/Mistrale kaotanud Mella on kindlasti näljane ning soovib karika taas koju viia.

"Oleme väga õnnelikud, et jõudsime taaskord finaali. Oleme ühest kaotatud mängust omad järeldused teinud, trennis kõvasti tööd teinud ning loodetavasti on treeningutel tehtud töö ka homses kullamängus kõigile näha. Oleme valmis vastastele kõva lahingu andma ning tüdrukud lähevad kohtumisele vastu hea tuju ja võidumõtetega. Igal sportlasel on eesmärgiks alati maksimum võtta, kuid mina isiklikult eelistan rääkimise asemel rohkem platsil tegudega näidata," alustas Reval-Sport/Mella eest karikavõistlustel nelja kohtumisega 35 väravat visanud Anastasija Bušina.

Mella finaali vastane Aruküla/Mistra mängib naiste tasemel alles teist hooaega ning debüüthooajal võeti kogenud koondisemängijate abil kohe karikavõit. Sel aastal enam mitmeid eelmise tiitli tõstnud naisi aga enam koosseisust ei leia, kuid ometi suudeti finaaliks omale esimene asetus tagada. "Valmistusime karikafinaaliks eelmisel nädalavahetusel Leedus, kus vaatamata konarlikule algusele suutsime lõpuks häid esitusi näidata ning mis veel tähtsam, saime üksteist veel rohkem tundma. Hetkel maadleme koosseisus pisut vigastustega, kuid kõik naised soovivad siiski platsile joosta. Peame elimineerima pallikaotused, visked realiseerima ning leidma algusest peale ühtse hingamise ja siis suudame karika taas pea kohale tõsta," ütles Aruküla/Mistra poolelt sel hooajal resultatiivseimana 30 tabamust kirja saanud Maarja Treiman.

Finaalturniiri võõrustav SK Tapa on naiste käsipallis pika ajalooga ja kuigi viimastel aastatel tulemused enam nii säravad ei ole olnud, siis on hea meel, et ajalooline käsipallikants aastase vahe järel siiski naiste käsipallimaastikule naasis. Karikavõiduni lääne-virulased küündinud ei ole, kuid kolmel korral on tuldud hõbedale, kusjuures esimene neist juba aastal 2003. Lisaks on viis korda lõpetatud kolmanda kohaga ning kindlasti loodetakse sellele rivile lisada kuues peatükk homses kodus toimuvas proksikohtumises.

"Väga mõnus tunne on taas tagasi olla kodulinnas naiste seas käsipalli mängimas ning seetõttu on isiklikus plaanis hooaja algus olnud väga eriline. Tunnen kõiki pallureid hästi ja meie võistkonna sisekliima on hea. Olen suutnud mängudes enesekindluse leida ning selle pealt on tulnud ka suur resultatiivsus. Loomulikult on alates nädala algusest juba kerge närv sees enne homset kodus toimuvad pronksikohtumist, kuid usun, et kerge pinge teeb ainult head. Usun, et mõlemad naiskonnad tahavad kolmanda kohaga lõpetada, kuid sportlasena pean uskuma, et suudame selle siiski Tapale jätta," kommenteeris sel hooajal Kehrast Tapale naasnud ning 40 väravat visanud SK Tapa paremsisemine Karina Kuul.

2019. aastal käsipallikaardile astunud HC Tabasalu/Audentese ajalugu naiste käsipallis ei ole liiga pikk, kuid tugev noortetöö hakkab järjest rohkem vilja kandma ning eelmise hooaja karikaturniiril võeti selle tõestuseks juba klubi ajaloo esimene pronksmedal täiskasvanute tasemel ning lisati sinna ka meistrivõistluste hõbe. "Võistkonna sisekliima on hea ning oleme juba elevil pronksikohtumise eel. Kahjuks on tiimi kimbutanud haigused ning kõik ei ole saanud treeningutel osaleda, kuid oleme sel puhul saanud individuaalseid oskusi lihvida," alustas HC Tabasalu eest sel hooajal 26 korda tabanud Kerli Jõks.

"Karikamängule läheme siiski vastu positiivselt, kuigi vastased näitasid põhiturniiri viimases kohtumises Aruküla vastu väga head minekut. Usun siiski, et kui suudame oma mängujoonisest kinni pidada, siis suudame Tapaga hakkama saada. Natukene annab tunda pikem mängupaus, kuid õnneks olid paljud tüdrukud seotud koondise tegemisega ning said sealt vajalikke kogemusi. Oleme valmis reedel endast parima andma ning vähemat ootust, kui kolmanda kohaga Tabasallu naasta meil ei ole," lõpetas Jõks.

Naiste karikavõistluste otsustavate kohtumiste ajakava Tapa Spordihoones reedel 25. novembril:

17.00 pronksimäng HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK + autasustamine
19.15 finaalmäng Aruküla/Mistra vs Reval-Sport/Mella + autasustamine

Mõlemad kohtumised on nähtavad Eesti Käsipalliliidu Youtube-i kanalil

Pildil: Maarja Treiman, Anastasija Bušina, Karina Kuul ja Kerli Jõks on sel hooajal olnud oma tiimide resultatiivseimad naised (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Jaana Karu/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner