Viljandi ja Kehra poolitasid Balti liigas punktid

04.02.2018

Lõppeva nädalavahetuse viimane kohtumine Balti liigas tõi viigi kahe Eesti klubi vahel – Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper mängisid Viljandis 26:26 (13:12). Kehralaste edasipääsušansid muutusid pisut väiksemateks, kuid on endiselt olemas.

A-alagrupis asub neljandal ehk viimasel veerandfinaali viival kohal hetkel Vilniuse VHC Šviesa seitsme punktiga, Kehral on neli silma vähem. Kolme nädala pärast peab Kehra kodus alistama teise Leedu klubi Klaipeda Dragunase ning siis 3. märtsil samuti kodusaalis vähemalt viie väravaga jagu saama Šviesast. Eeldades, et viimane kaotab päev hiljem ka Riihimäe Cocksile, siis viiks paremus omavahelistest mängudes edasi kehralased.

Pühapäeval Viljandis alustas Kehra hästi ning sai 3:1 ja 4:2 ette, kuid rohkem mängu jooksul edu ei nautinudki. Võõrustajad võitsid poolaja 13:12 ning tundusid kohe peale pausi juba eest libisevat, asudes 17:12 juhtima. 44. minutil eemaldati Kehra mängujuht Uku-Tanel Laast, kuid meeskond võitles lõpuni. Kuigi viis minutit enne lõppu olid mulgid veel 25:22 peal, suutis külalismeeskond viigistada – 26:26!

Viljandi poolel oli teist päeva järest resultatiivseim Kristo Voika kaheksa väravaga. Kristo Järve tabas viis, Mikk Varik neli ja Kristjan Koovit kolm korda. Kehra kasuks viskasid Nikita Jermaševitš ja täna 17. sünnipäeva tähistanud David Mamporia seitse väravat, Indrek Normak lisas neli tabamust.

"Vahepeal olime juba suhteliselt turvaliselt ees, kuid siis andis teise järjestikuse mängupäeva väsimus märku," sõnas Viljandi peatreener Marko Koks. "Kehra hakkas pärast Laastu eemaldamist isegi paremini mängima, kasutades palju seitse kuue vastu tegutsemist, millega me täna kaitses hakkama ei saanud."

Teist päeva järjest tuli enamus Viljandi väravaid kogenud mängijate kätest. "Eks see skoorimine kahe Kristo peal meil tõesti oli, ehkki täna tuli õnneks abi ka mujalt," tunnistas Koks. "Lõpus väsimuse pealt tehtud kiirustatud otsused natuke kripeldavad, aga muidu võib rahul olla – meil polnud midagi mängus, aga võitlesime ja mängisime päris hästi."

Kehralaste juhendaja Kaupo Liiva ühines kolleegi arvamusega: "Oli pingeline ja heal tasemel käsipall. Lõpus oli meil ka võiduvõimalus, aga teist punkti kätte võidelda ei õnnestunud. Edasipääsušansid on endiselt alles, kõik on meie endi kätes ja õnneks kaks viimast mängu leedukatega on erinevatel nädalavahetustel, mitte kahel päeval järjest."

Sünnipäevalaps Mamporia sai kiita mõlema peatreeneri käest. "Ütlesin Davidile enne algust, et eile said vähem mängida, täna pead sünnipäeva puhul väravaid viskama. Ja seda noormees tegigi, väga tubli esitus! Kiita tasuks ka meie väravavahte, mõlemad tegutsesid hästi, nagu ka Kaspar Lees, kelle hiljem mängujuhiks nihutasime."

Pildil: Täna 17. sünnipäeva tähistanud David Mamporia viskas kehralaste parimana Viljandi HC vastu seitse väravat. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP