Viis päeva karikavõistluste alguseni: uus tulija ja tihedam liiga

06.10.2021

Järgmisel nädalal algavad naiste Eesti karikavõistlused käsipallis. Nelja naiskonna heitlus karikavõistlustel tõotab sel aastal tulla eriti põnev, sest esiteks on lisandunud uus võistkond ja teiseks on väiksema tiimide arvu juures kõik võistkonnad endisest tugevamad.

Naiste Eesti karikavõistlustel ja selle järel algavatel meistrivõistlustel osaleb tänavu neli võistkonda: Reval-Sport/Mella, HC Kehra, HC Tabasalu/Audentes ja uue tulijana lisandunud Aruküla/Mistra. Naised mängivad esmalt karikavõistlused, kohtudes omavahel korra nii kodus kui ka võõrsil ning seejärel alustatakse meistrivõistlustega, kus mängitakse kaks ringi. Mõlemale põhiturniirile järgnevad kohamängud.

"Suvel lahkasid võistlussüsteemi nii klubid kui ka naiste ekspertgrupp. Naiste süsteemi eripära, kus esmalt mängitakse karikavõistlused ning seejärel meistrivõistlused, annab mõlemale poolaastale oma haripunkti ning tähendab seda, et näeme hooajal põhimõtteliselt kahte kulminatsiooni, kui detsembris selgub karikavõitja ja kevadel Eesti meister," selgitas Eesti Käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson.

Kui mullu osalesid karikavõistlustel ka viimase nelja aasta Eesti meister Reval-Sport/Padise ja SK Tapa, siis tänavu neid naiskondi võistlustel osalemas ei näe. Suur osa Padise võistkonna tuumikust, eesotsas koondislaste Maarja Treimani, Janeli Patraili, Linda Veski ja Kim-Ly Hoangiga, siirdus selleks hooaja Aruküla/Mistra ridadesse. Lisaks sellele liikus eelmise hooaja resultatiivseim naiskäsipallur, Polina Gorbatsjova, Itaalia tippklubisse AC Life Style Erice.

Tiitlikaitsjana alustab karikavõistlusi Reval-Sport/Mella, kes mullu alistas finaalis põneva karistusvisete seeria järel Reval-Sport/Padise võistkonna. Pronksi viis koju HC Kehra ning neile järgnes Tabasalu/Audentese naiskond. Tänavu tõotab võistkondade arvu vähenemine aga veel ühtlasemat ning pingelisemat põhiturniiri, kus kõigil võistkondadel saab olema võimalus kõiki võita.

Kui mullune täpseim snaiper, Polina Gorbatsjova, siirdus välismaale, siis temale järgnenud Maarja Treiman jätkab Aruküla/Mistra koosseisus ning Angelina Šalk (Mella) ja Teele Utsal (Tabasalu) oma endistes võistkondades. Eelmise hooaja sümboolsest koosseisust vahetas lisaks eelmainitud Gorbatsjovale klubi Kim-Ly Hoang, ülejäänud viis jätkavad samas tiimis.

Lisaks juba tuntud nimedele on mängijate seas palju andekaid noori, kes suvel oma vanuse Euroopa meistrivõistlustel osalesid ning peaksid sel hooajal sammu edasi astuma.

Naiste karikavõistluste esimene voor:
11.10.  19:00  HC Kehra - HC Tabasalu/Audentes (Kehras)
12.10.  17.45  Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra (Kristiine Spordihall)

Pildil: Reval-Sport/Mella tõstmas karikat (Foto: Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP