Viimsis peetud esiliigamängudes olid võidukad HC Tallinn 2 ja TKA/Audentes

10.10.2021

Meeste esiliigas jõuti ühe ja sama pühapäeva jooksul lõpetada nii kolmanda vooruga kui ka alustada neljandaga – tegelikult isegi suisa vastupidises järjekorras. Esiliiga liider HC Tallinn 2 sai neljanda võidu, olles 30:25 (17:12) üle Valga Kävalist ning esimesed punktid teeninud Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes alistas Viljandi Spordikool/Pärnu 24:23 (11:13).

Mõlemad pühapäevased kohtumised peeti Viimsis ning avakohtumises asus Valga Käval kuuendaks minutiks Karl Martin Kiisi väravast 3:1 juhtima. Möödus vaid kolm minutit ning Tarmo Ulla viis 4:3 ette pealinlased. Edu püsis mingi aja ühe- või kaheväravalisena, kuid 20. minutil viskas Jorma Käsper 10:6.

Poolajavileks juhtis Tallinn 17:12 ja edu olnuks suuremgi, ent 18-aastane valgalane Stiven Teeveere tõrjus nii Taavi Tibari kui ka Andreas Kommeri karistusviske. Teise pooltunni algul rebis kodumeeskond juba seitsmega juhtima, aga kauged külalised lõunapiirilt ei andnud alla. Mitmel juhul saadi vahe kolme värava peale, kuid siiski mitte lähemale.

HC Tallinn 2 võttis hooaja neljanda võidu tulemusega 30:25 ja jätkab esiliiga tabelitipus. Tibar ja Jorma Käsper viskasid võitjate kasuks kuus, Ulla viis ning Kommer ja Martin Pihlamägi neli väravat. Kävali täpsemad tulid kahest perekonnast – Karl Martin Kiis tabas seitse, Mihkel Mitt viis ning Marten Mitt ja Ken Rasmus Kiis kolm korda.

Teine pühapäevane kohtumine Viimsis – mis lõpetas kolmanda vooru – peeti tõelise noortelahinguna, sest platsile jooksnud 29 palluri seas polnud ühtki täisealist. Olgu siis nooruslikkusest või mõnel muul põhjusel, aga Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes ja Viljandi Spordikool/Pärnu pakkusid korraliku põnevusetenduse.

Väravatevaeselt alanud kohtumises said külalised algedu ja 13. minutil asuti Karl Kase tabamusest 6:3 juhtima. TKA/Audentes võitles hästi ning pärast kaht väravat Marti Neudorfilt, viis Matthias Männik kodumeeskonna 8:7 ette. Veel 26. minutil juhiti 10:9, aga Viljandi ja Pärnu ühendtiim lõpetas poolaja teravamalt ning läks puhkama 13:11 eduseisul.

Edu püsis üle kümne minuti paari värava kandis, aga kui Rasmus Eensaar 43. minutil võõrustajate kasuks 17:17 viigivärava viskas, läks veel põnevamaks. Kolm korda läksid pealinlased juhtima, kolm korda mulgid-pärnakad viigistasid. Siis tulistas Männik kolm väravat järjest ning TKA/Audentes sai 55. minutil 23:20 ette.

Nii lihtsalt asjad ei käi, arvasid Jaan-Paul Varik ja Kristofer-Robin Soomets ning tõid Viljandi/Pärnu kahel juhul ühe värava kaugusele. TKA/Audentes sai siiski 24:23 võidu, Männik viskas pealinlaste kasuks kümme ja Neudorf viis väravat. Külalistel tabas Kristjan Heinla viis ning Kask, Soomets ja Ats-Kaarel Kaljuvee neli korda.

12. HC Kehra/Primend 3 0 0 3 64:116 0

Parimad väravakütid: Andreas Kommer (Tallinn 2) – 26, Kermo Saksing (Coop) – 24, Rando Sein (TÜ) – 23, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 22, Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) ja Mihkel Mitt (Käval) – 18, Kert Liinat (Viimsi) ja Jorma Käsper (Tallinn 2) – 17 väravat

Järgmised mängud meeste esiliigas:

13.10.  19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Viljandis)

14.10.  17:00  HC Tallinn/Mustamäe – SK Tapa/Tapa valla SK (Kristiine spordihoones)

14.10.  18:00  Põlva Coop – Tartu Ülikool (Põlvas)

14.10.  19:00  HC Viimsi – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Viimsis)

15.10.  20:00  Põlva/Arcwood – HC Kehra/Primend (Põlvas)

Pildil: Peatreener Martin Noodla nõu kulus ära, sest Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes sai esiliigas esimese võidu. Keskel üleplatsimehena kümme väravat visanud Matthias Männik. (Foto: Helin Potter/arhiiv).