Viimsi sai hästi võidelnud Kävali üle neljaväravalise võidu

22.11.2020

Meeste esiliiga viies voor jõudis lõpule pühapäeva pärastlõunal Valgas, kus kohalik Käval andis kõva lahingu külla sõitnud HC Viimsi/Tööriistamarketile. Külalised said lõpuks 28:24 (10:9) võidu ning jätkavad liigatabelis kuue punktiga kolmandana. Käval on nelja mängu järel punktita.

Käval pole küll meistrivõistlustelt medaleid võitnud, kuid esimese taasiseseisvumisjärgse meistrikulla võitis Valga Maret-Sport. Viis aastat hiljem tuli esimest ja ainsat korda Eesti meistriks HC Viimsi. Kävalil oli tagasi koosseisus Ingmar Kasuk, Viimsil ei sõitnud lõunapiirile kaasa mitu põhimeest, nagu Siim Pinnonen ja Owe-Martti Lemsalu.

Tinglikult võttes kahe eksmeistri vastasseis esiliigas algas külaliste taktikepi all ja kuue minutiga põgeneti 3:0 eduseisu, enne kui Kasuk kodumeeskonna poolt skoori avas. Mängiv peatreener Veiko Luik vähendas kaotusseisu minimaalseks, kuid Jarno Nurm viis 12. minutil viimsilased 5:2 juhtima.

Veidi uskumatu, aga järgmise kaheksa minuti jooksul skoor ei muutunud. Mõlemad meeskonnad eksisid karistusviskel, kaitse ja väravavahid töötasid hästi. Rain Jääger kasvatas Viimsi edu, aga siis lõpetas Aron Rei valgalaste 13 minutit kestnud väravapõua. 22. minutil tegi tänavu pärast pikemat pausi Viimsi ridadesse naasnud Jääger seisuks 8:3.

Siis algas hooaja esimesi punkte jahtiva võõrustaja spurt – järjest tabasid Rei, Andre Nelk ja Kenert Lääts – ning vahe vähenes kahele väravale. Poolajavileni käis võrdne heitlus ja 16-aastase Nelgi tabamus saatis meeskonnad puhkama seisul 10:9. Viimsi tuli riietusruumist tagasi oluliselt teravamalt ja viskas kiirelt kolm vastuseta väravat.

Mart Variku tabamus 36. minutil kasvatas vahe jälle viiele väravale, 15:10. Vaikselt hiilis Käval lähemale ning 41. minutil tuli Kasuki karistusviske järel 17:15. Viimsil hakkasid hästi tabama Varik ja Ats Pinnonen, kuid vahe püsis väga pikalt kolme ja viie värava vahel. Viimased kümme minutit algasid seisul 25:20 ja Kävali vähemuses olles.

Luik ja Nelk tabasid kaks korda ning viimase viskest tuli 58. minutil 26:24. Enamaks kodumeeskonnal jõudu ei jätkunud ja Viimsi sai 28:24 võidu. Varik viskas võitjate kasuks kaheksa ja Pinnonen viis väravat, kaotajatel tabasid Luik ja Kasuk seitse ning Nelk kuus korda.

9. Valga Käval 4 0 0 4 77:132 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks – 40, Siim Markus Saarend (mõl TÜ) – 29, Kristo Kiipus (Oskar) – 28, Janis Selge (Tallinn 2) – 27, Pavel Semenkov (Kehra), Randel Matthias Lepp, Karl Markus Kannel (mõl Coop), Tarmo Ulla (Tallinn 2) ja Veiko Luik (Käval) – 24 väravat.

Esiliiga järgmised mängud:

7.12.   17:45  HC Kehra/Primend – Põlva Coop

8.12.   19:30  Tartu Ülikool – Valga Käval

10.12.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Põlva/Arcwood

13.12.  16:30  HC Tallinn 2 – HC Tallas/Tallinna Spordikool

Pildil: Kristo Järve juhendatav HC Viimsi/Tööriistamarket sai võitluslikus mängus jagu Valga Kävalist. (Foto: Diana Jesin/TÜASK/arhiiv).