Viimsi avas skooririkkas mängus Tartu Ülikooli vastu võiduarve

27.10.2020

Teisipäeva õhtul alustati Tartu Ülikooli spordihoones meeste esiliiga kolmanda vooru mängudega. Hooaja avavõidu noppis HC Viimsi/Tööriistamarket, tulles välja kuueväravalisest kaotusseisust ning alistades Tartu Ülikooli 33:32 (14:18).

Tartu Ülikool alustas meistrivõistlusi kaotuse ja võiduga, teises voorus vaba olnud HC Viimsi/Tööriistamarket polnud sel hooajal veel meistri- ja karikavõistlustel võidurõõmu maitsnud. Mullu jagasid samad meeskonnad esiliigas punktid, võites mõlemad just kodumängud.

Mängu alustati kiire väravasajuga ja tänavu juba kahe vooruga 20 tabamust kirja saanud Siim Markus Saarend viis võõrustajad neljandal minutil 3:2 juhtima. Järgnes viis minutit "vaikust", enne kui Saarend uuesti tabas. Külalised jõudsid 4:4 viigini, ent siis viskasid tartlased kolm vastuseta väravat ja Klaus Peeter Rüütli viis 13. minutil TÜ 7:4 ette.

Järgnes pikem periood vaheldumisi skoorimist ja vahe püsis kahe-kolme peal. Viimsi poolel tabas hästi 17-aastane Mart Varik, ülikooli meeskonnas oli heas viskehoos Tõnu Jõks. Viimane kasvataski 21. minutil edu esmakordselt neljaväravaliseks 12:8 ja peagi tuli Aleksandr Kirillovi kahe täpse viske järel juba 15:9.

Senise hooaja väravarohkeima poolaja lõpuks vähendas Viimsi peamiselt tänu Siim Pinnoneni tabamustele vahe 18:14 peale, kuid vaheajal oli peatreener Kristo Järvel ja tema hoolealustel vaja leida rohtu Jõksi pidurdamiseks, sest too oli visanud pooled TÜ väravatest. Seda küll päriselt ei suudetud, aga vahe hakkas siiski vähenema.

Esmalt tegi Owe-Martti Lemsalu 20:17 ja 43. minutil lõpetas Varik 4:0 vahespurdi, tuues tabloole 22:22 viiginumbrid. Ei aidanud tartlaste minutiline mõttepauski, sest Pinnonen viis Viimsi juhtima. Jõks viigistas paaril korral, enne kui Jarno Nurm viimsilased kahega ette tulistas.

Eduseisu Viimsi enam kordagi käest ei andnud ning sai hooaja avavõidu tulemusega 33:32. Varik viskas võitjate kasuks kaheksa, Pinnonen seitse ning Nurm ja Lemsalu kuus väravat. Tartu Ülikooli poolel püstitas tänavuse hooaja skoorirekordi Jõks, kes tabas koguni 17 korda. Saarend, Kirillov, Rüütli ja Henry Mandel lisasid kolm väravat.

Esiliiga järgmised mängud:

29.10.  19:00  Valga Käval – HC Tallinn 2

30.10   20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallas

31.10.  16:15  Tallinna Oskar – HC Kehra/Primend

Pildil: Jarno Nurm ja Mart Varik tabasid kahe peale 14 korda, mis jäi küll alla vastasmeeskonna Tõnu Jõksi 17-väravalisele sooritusele, kuid aitas siiski HC Viimsi/Tööriistamarketi hooaja avavõiduni. (Foto: Helin Potter/arhiiv).