Väravaterohkel esiliigaõhtul läks kaks võitu Põlvasse ja üks Viimsisse

18.02.2021

Neljapäevaõhtu kuulus koduses käsipallis meeste esiliigale, kus peeti kolm kohtumist. Täiseduga jätkav liider Põlva/Arcwood alistas HC Tallas/Tallinna Spordikooli 36:19 (14:10), HC Viimsi/Tööriistamarket oli 34:27 (15:16) parem Tartu Ülikoolist ning tõelises väravatesajus sai Põlva Coop 56:21 (28:12) jagu Valga Kävalist.

Teistest mängudest tund varem alanud vastasseisus kohtusid Põlvas liigatabeli kahel viimasel astmel seisnud meeskonnad – kohalik Coop ja Valga Käval. Sügisel avavoorus naasid põlvalased Valgast viieväravalise võiduga, ent koduses Mesikäpa hallis rebisid sama vahe sisse juba viie minutiga, asudes 5:0 juhtima.

Kenert Lääts avas skoori Kävali poolelt, kuid peagi oli seis 10:1 ning pidurdamatus viskehoos põlvalased jätkasid värav minutis tempoga peaaegu kohtumise lõpuni. Poolajaks juhtis esiliiga noorima koosseisuga Coop 28:12 ja võitis kogu kohtumise 56:21. Nii purustati ka mitu tänavuse hooaja rekordit.

Visatud 56 väravale pole ükski teine meeskond sel hooajal lähedalegi saanud ning ka 35-väravaline võit on uueks tippmargiks. Coopi poolel viskasid Karl Markus Kannel ja Randel Matthias Lepp kaheksa ning Joonas Vassiljev ja Teron Taal seitse väravat, valgalastest tabas Lääts kaheksa ja Jan-Jakob Kikkas viis korda.

Viimsis ja Tallinnas peeti vähemalt osaliselt tasavägisemad kohtumised. Tartu Ülikool sõitis Viimsisse vaid kaheksa väljakumängijaga, kusjuures puudus ka liiga parim snaiper Tõnu Jõks. TÜ alustas hästi, sügisel Tartus napi 33:32 võidu saanud HC Viimsi/Tööriistamarket pääses esmakordselt juhtima 18. minutil, kui Mart Varik 8:7 viskas.

Enamat kaheväravalisest edust ei saanud avapoolajal kumbki tiim ja puhkama mindi TÜ juhtimisel 16:15. Teine pooltund jätkus sarnaselt, ehkki tartlased olid pikalt ühe-kahega peal. Murrangu tõi Viimsi tosin minutit enne lõppu ja "peasüüdlaseks" oli Siim Pinnonen.

Ekskoondislane tabas kolm korda järjest ning võõrustajate 6:0 vahespurdi lõpetas Varik, tehes 53. minutil seisuks 28:23. Edu suutis 2021. aasta esimese kohtumise pidanud Viimsi hoida ja sai 34:27 võidu. Pinnonen viskas kaheksa ja Varik seitse väravat, samas kui kaotajate poolel tabas Klaus Peeter Rüütli kümme ja Rainis Moro neli korda.

Kuristiku gümnaasiumis võõrustas nädalavahetusel Valgast hangitud kahe võiduga neljandaks tõusnud HC Tallas/Tallinna Spordikool liigaliider Põlva/Arcwoodi. Kodumeeskond alustas paremini ja sai pärast Nikita Piskumovi tabamust üheksandal minutil juba 6:3 ette. Vaikselt, aga kindlalt hakkas viimaste aastate esiliiga valitseja vahet kinni nõeluma.

Priit Jõks viis 21. minutil põlvalased esmakordselt juhtima ning kuigi Kermo Pilden kohe viigistas, jäi see pealinlaste viimaseks väravaks avapoolajal. Vaheajavileks oli Arcwood ees 14:10, kuid teise poolaja kuue minutiga viskas Jõks neli väravat ning edunumbrid olid juba 19:11.

Vahe jätkas sujuvalt kasvamist kohtumise lõpuni ning Põlva/Arcwood sai 36:19 võidu. Jõks tabas kaheksa ning Mihkel Tamm, Veiko Tigason ja Margo Piksööt viis korda, pealinlaste kasuks viskas Urmas Rõuk viis ja Piskunov neli väravat.

9. Valga Käval 8 0 0 8 176:308 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks – 59, Siim Markus Saarend – 56, Klaus Peeter Rüütli (kõik TÜ) – 49, Karl Markus Kannel (Coop) ja Siim Pinnonen (Viimsi) – 41, Veiko Luik (Käval), Margo Piksööt (Arcwood) ja Randel Matthias Lepp (Coop) – 33 väravat.

Järgmised mängud esiliigas:

21.02.  16:30  HC Tallinn 2 – Valga Käval

23.02.  18:00  Põlva/Arcwood – Põlva Coop

25.02.  18:00  Põlva Coop – HC Viimsi/Tööriistamarket

27.02.  16:15  Tallinna Oskar – HC Tallinn 2

Pildil: Hetk rekordeid purustanud mängust Põlva Coopi ja Valga Kävali vahel, viskel Kevin Tühis. (Foto: Helin Potter).