Valga Käval võttis hooaja viienda võidu ja tõusis kuuendaks

18.12.2021

Meeste esiliigas toimus täna üks kohtumine – kuuendast voorust edasilükatud mäng, kus vastamisi läksid Viljandi Spordikool/Pärnu ja Valga Käval. Põnevust jagus, aga võõrustajad jätkavad võiduta, sest Käval oli lõpuks parem tulemusega 39:31 (18:16).

Kodumeeskond Viljandi SK/Pärnu oli seni ainus võiduta tiim esiliigas, olles tabelisse kirjutanud ühe viigipunkti. Valga Käval oli võitnud neli mängu ning omas võidu korral võimalust esikuuikusse tõusta. Laupäeval pidid mõlemad meeskonnad hakkama saama peatreenerita, sest ei Toomas Heinla ega Veiko Luik saanud mängul viibida.

Võõrustajad alustasid hästi ning läksid 4:2 ette, aga üheksandal minutil viskas Adrian Utsar 5:5 viigivärava. Kohe tabas Kristjan Heinla kaks korda järjest ja Karl-Vahur Vahemets tegi ühendmeeskonna kasuks 8:5. Oli valgalaste kord spurtida ja külalised tegid seda võimsalt – viis vastuseta väravat ning Karl Martin Kiis aitas Kävali 10:8 juhtima.

Edu kasvas veelgi ja Mihkel Mitt tabas 21. minutil seisuks 14:10. Poolajavile eel jäi Käval mitmel korral vähemusse ning Viljandi/Pärnu hiilis lähemale. Mart Markus Klaas vähendas korraks vahe minimaalsekski, aga puhkama mindi Kävali 18:16 juhtimisel.

Teise pooltunni algul tabati kordamööda ehk vahe püsis ühe-kahe peal, aga kaks väravat järjest Kert Mõistuselt aitasid valgalastel jälle neljaga ette rebida – 38. minutil oli seis 24:20. Mulke ja pärnakaid hoidsid mängus Vahemetsa, Heinla ja Johannes Pertelsoni tabamused. Pühapäeval 15-aastaseks saav Pertelson vähendas 47. minutil vahe jälle kahele – 28:26.

Lähemale ei saadud aga kuidagi, ehkki Kävali pallurid kogusid kohtumise lõpuks kuus kaheminutilist karistust. Mihkel Mitt suurendas vahe viimase kümne minuti alguseks hoopis 31:26 peale ja Utsar tegi peagi 34:28. Käval võttis hooaja viienda võidu tulemusega 39:31.

Võitjatel sai käe valgeks 11 mängijat, Mihkel Mitt tabas 11, Karl Martin Kiis ja Jan Pezonen viis korda. Kaotajatel viskas Vahemets kaheksa ning Heinla, Pertelson ja Ats-Kaarel Kaljuvee kuus väravat. Esiliiga-aasta lõpeb pühapäeval kell 16:30 Viimsis algava Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – HC Kehra/Primend vastasseisuga.

Pildil: Hetk Viljandi/Pärnu ja Kävali kohtumisest. Pildile on mahtunud kolme peale 25 väravat visanud Karl-Vahur Vahemets, Mihkel Mitt ja Johannes Pertelson. (Foto: Meelis Heli/EKL).