Valga Käval käis pealinnas hooaja neljanda võidu järel

22.11.2021

Tühised kolmkümmend tundi jäi Valga Kävalil meeste esiliigas seitsmenda ja kaheksanda vooru mängu vahele. Pühapäeval kodusaalis liider HC Viimsile tugevat vastupanu osutanud, ent kaotanud valgalased käisid pealinnas ning alistasid HC Tallinn/Mustamäe 26:23 (13:10).

Kohtumine Kristiine spordihoones algas resultatiivselt. HC Tallinn/Mustamäe sai kerge algedu, aga seitsmendal minutil tõi Marten Mitt tabloole 4:4 viigi. Siis kuivasid väravad kokku, sest järgmist tabamust tuli oodata suisa seitse minutit, kui David Nugis kodumeeskonna jälle juhtima viis.

Sellele vastasid valgalased viie vastuseta väravaga, hoolimata vahepealsest kaheminutilisest vähemusest ja mustamäelaste peatreeneri Andres Joosepi võetud minutilisest mõtteajast. Adrian Utsar viis 21. minutil Kävali 9:5 ette, veidi hiljem tuli Kert Mõistuse täpsest karistusviskest 11:6.

Tallinn/Mustamäe sai poolaja lõpul veidi lähemale ning pärast Ragnar Põldma väravat mindi puhkama Kävali 13:10 eduseisul. Teine pooltund algas võrdses heitluses, tabati kordamööda ning vahe püsis kolme-nelja värava peal.

Korraks tõi Hendrik Steinpilm pealinlased kahe värava kaugusele, aga Käval reageeris 5:1 vahespurdiga ja kahe Utsari tabamuse järel oli seis enne viimast veerandtundi 22:16. Võõrustajad võitlesid, Karel Mattias Peebo väravast tuli 51. minutil 24:20 ja Käval jäi kahel korral vähemusse, kuid vastane ei suutnud võimalust ära kasutada.

Käval sai pikale koduteele kaasa kaks punkti tulemusega 26:23. Marten Mitt viskas kaheksa, Mõistus, Utsar ja Ken Rasmus Kiis viis väravat. Kaotajate kasuks tabasid nii Nugis, Põldma kui ka Mark Tjurlik kuus korda.

Pärast kaht kaotust tabeli tipptiimidele, võttis Käval nii hooaja neljanda võidu ja tõusis kaheksa punktiga kuuendaks. Tallinn/Mustamäe kaheksast mänguga saanud ühe võidu ja paikneb kahe silmaga 10. kohal.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

24.11   19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Tartu Ülikool (Viimsis)

24.11.  19:30  Põlva/Arcwood – Viljandi Spordikool/Pärnu (Põlvas)

25.11.  18:00  Põlva Coop – HC Kehra/Primend (Põlvas)

25.11.  19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Tapal)

25.11.  19:00  HC Viimsi – HC Tallinn 2 (Viimsis)

Pildil: Marten Mitt võib rõõmustada – tema kaheksa väravat aitasid Valga Kävali võidule. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).