Vaade eelnenule ehk Eesti koondis jätkab pürgimist Euroopa meistrivõistlustele

04.03.2023

Järgmisel nädalal peatub suurem osa Eesti klubikäsipallist, kui meie rahvuskoondis ootab juba neljapäeval kõiki käsipallifänne Kalevi Spordihalli, kus minnakse vastamisi Iisraeliga. Lisaks võideldakse sama meeskonnaga ka kolm päeva hiljem vastaste koduväljakul. Täna vaatamegi lühidalt tagasi toimunule ning tutvume hetkeseisuga ja juba järgmistel kordadel analüüsime mängijate ja treenerite abiga lähemalt eesootavat.

Matšid on osa 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonist. Eesti alustas eelmise aasta oktoobris turniiri kahe kaotusega, kui võõrsil jäädi alla Tšehhile ning kodus tunnistati olümpiahõbeda, Islandi, paremust. Sellega jagatakse hetkel alagrupis seekordse vooru vastasega kolmandat-neljandat kohta. Tšehhi ja Island, kes mõlemad võitsid korra nii Eestit kui Iisraeli asetsevad rühma tipus nelja punktiga. Tabeliliidrid lähevad ka seekordses voorus omavahel vastamisi.

Eesti koondis saab järgmise nädala mängudele minna vastu rahuldavas koosseisus, kust on meie liidritest puudu Jaapanis palliv Dener Jaanimaa, Viljandist pärit Karl Roosna ning Põlvas palliv Jürgen Rooba, mis taaskord nõrgendab pisut meie paremat platsipoolt, kus vasakukäelised mehed tavaliselt asjatavad. Koondises on siiski kohal Saksamaal palliv Mait Patrail ning viimastes kohtumistes meie rünnakuliidriks tõusnud Karl Toom ja välismaal arenguhüppe teinud Mihkel Lõpp.

Iisrael, kellele Eesti koondis on viies eelnevas omavahelises kohtumises kaotanud, on EM-il mänginud korra, kui 2002. aastal saadi 14. koht. Viimane kahe tiimi mäng toimus 2015. aastal, kus kaks aastat hiljem toimuvate maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonis jäid eestlased vastastele 28:25 alla. Tol korral oli meie parimaks skoorijaks Jürgen Rooba kaheksa väravaga. Sarnaselt Eestiga pidi ka Iisrael suhteliselt kindlate numbritega oktoobris Tšehhi ja Islandi paremust tunnistama.

OSTA EELMÜÜGIST PILET NELJAPÄEVASELE MÄNGULE SIIT

Eelmise ringi tulemused:
Tšehhi – Eesti 31:23; Island – Iisrael 36:21 ; Eesti – Island 25:37 ; Iisrael- Tšehhi 19:29

Käesoleva ringi kohtumised:
08.03.2023 Tšehhi – Island
09.03.2023 19:00 Eesti – Iisrael (Kalevi Spordihall)
12.03.2023 Island – Tšehhi
12.03.2023 18:00 Iisrael - Eesti (Tel Aviv)

Eesti meeste käsipallikoondis mängudeks Iisraeliga:
Rasmus Ots, Armis Priskus, Henri Sillaste, Kaspar Lees, Ott Varik, Markus Viitkar, Martin Johannson, Armi Pärt, Mait Patrail, Karl Toom, David Mamporia, Vahur Oolup, Mihkel Lõpp, Hendrik Koks, Andris Celminš, Ilja Kosmirak
Personal:
Lars Thomas Sivertsson, Jan Jörgen Ekman, Martin Noodla, Margus Parts, Kert Kähari, Erik Vorna, Priit Allikivi

Pildil: Eesti meeste käsipallikoondis (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner