Uskumatu avapoolaeg Valgas sillutas tee HC Tallinn 2 suurele võidule

29.10.2020

Neljapäeva õhtul peeti meeste esiliigas kolmanda vooru esimene kohtumine, kus Valga Käval võõrustas HC Tallinn 2. Esimesed 29 mänguminutit väravata olnud kodumeeskond pidi vastu võtma kindla 12:39 (1:18) kaotuse.

Viimati kohtusid Valgas vastamisi läinud meeskonnad hooajal 2013/14, mil liigavõitjaks kroonitud Käval alistas pealinlased mõlemas mängus. Valgalaste ridades olid kuue aasta tagant endiselt rivis vennad Veiko ja Lauri Luik, aga Tallinn 2 särgis võtsid teekonna lõunapiirile ette koguni seitse meest, kes toona Kävali vastu kaotusekibedust tundsid.

Käval hakkas avavoorus kodusaalis väga tõsiselt vastu Põlva Coopile ning kaotas vaid 24:29. Sellist algust või esimest poolaega nagu neljapäeval ei oodanud ilmselt keegi, valgalased kõige vähem. Juba esimesed minutid olid kurjakuulutavad, kui Tallinn 2 sai 4:0 juhtima.

Aga külalised jätkasid täpset pommitamist ja kaheksandal minutil võttis Kävali mängiv peatreener Veiko Luik juba teistkordselt minutilise mõttepausi. Abi polnud sellestki, sest Sten-Erik Lepp viskas kohe 7:0 ning siis sattusid külalistel hoogu Kaupo Märjamaa ja Tarmo Ulla. Poolaja keskpaigas jäi Käval korraks kahemehelisse vähemusse ja vahe ainult kasvas.

Pealinlaste 18:0 eduseisul viskas Luik poolaja viimasel minutil Kävali avavärava ning vaheajaks oli mõtteainet küllaga. Tallinn 2 ei lasknud ohje lõdvemaks ja 36. minutil tuli Ulla tabamuse järel seisuks 22:1. Siis hakkas vaikselt pall teed väravasse leidma ka Valga pallurite kätest.

Mingi aja suutis Käval vahe hoida 20 värava kandis, kuid mängu lõpuks rebenes see siiski suuremaks. Tallinn 2 sai kindla 39:12 võidu ja kindlustas esiliigas liidrikohta. Märjamaa viskas kuus ning Janis Selge ja Jorma Käsper viis väravat. Kävali poolel tabasid kaks korda Veiko Luik, Jan-Jakob Kikkas, Kaspar Kägu ja Adrian Utsar. Viimased kaks on 17-, Kikkas alles 16-aastane.