Ülipõnevas lahingus alistas Põlva/Arcwood ühe väravaga Tartu Ülikooli

12.02.2021

Reede õhtul kohtusid meeste esiliigas kaks meeskonda, kes viimastel aastatel jätkuvalt Eesti tugevuselt teises sarjas tippu kuulunud. 2016. ja 2017. aastal esiliigafinaalis kohtunud tiimide vastasseis möödus ülipõnevas heitluses ja lõppes Põlva/Arcwoodi napi 29:28 (17:14) võiduga Tartu Ülikooli üle.

Esiliigas 35-mängulist kaotuseta seeriat omanud Põlva/Arcwood naasis palliplatsile pärast kahekuulist pausi, Tartu Ülikooli jaoks oli tegu teise mänguga nelja päeva sees. Mullu kohtusid meeskonnad kahel korral ning põlvalased said siis kodus kahe- ning võõrsil 11-väravalise võidu.

Kohtumise algul saadeti mõlemal pool palle rohkem posti ja latti, kui väravavõrku. Põlvalased leidsid hästi joonelt Veiko Tigasoni, kelle noorem vend Taavi tegi kaasa vastasmeeskonnas. Tartlaste poolel oli aga pidurdamatus hoos Klaus Peeter Rüütli, visates TÜ kolm esimest väravat.

14 minutit mängiti rütmis, kus Arcwood läks ühe väravaga juhtima ja Ülikool viigistas. Tartlastel oli mitu võimalust ette saada, kuid hästi tõrjus postide vahel 20 aastat tagasi Eesti rahvuskoondiseski viis kohtumist pidanud Kristjan Kukk. 15. minutil aitas vaheltlõike ja kiirrünnaku abil Arcwoodi 8:6 juhtima veel üks ekskoondislane, Raido Peedomaa.

Tartu Ülikool reageeris hästi, tabas kolm korda järjest ning Siim Markus Saarend viis vähemuses mängides külalised 9:8 ette. Arcwood sai uuesti juhtima 23. minutil Peedomaa väravast, aga kaks minutit hiljem tegi Rüütli tartlaste kasuks 14:13. See jäi TÜ viimaseks väravaks avapoolajal ning tugeva lõpu teinud võõrustajad läksid puhkama 17:14 eduseisul.

Teist pooltundi alustati aktiviseerunud ründetegevusega. Tabamusi sadas mõlemale poole, ent aega oli ka Kuke ja kolleeg Kevin Klimovi headeks tõrjeteks. Paariväravaline kaotusseis "Tartu vaimu" ei murdnud, osavalt kasutati ära põlvalaste tehnilist praaki ning 39. minutil süttis tabloole 22:22 viik.

Need numbrid püsisid koguni neli minutit, enne kui Rüütli ääreläbimurdest TÜ jälle juhtima viis. Vaid kaheksa väljakumängijaga Põlvasse sõitnud tartlastel tundus kohati jaks otsa saavat, aga siis hoidsid meeskonda püsti Klimovi tõrjed. Ülipõnev ja närvesööv kohtumine jätkus ning kolm minutit enne lõppu oli seis 27:27.

Peedomaa viis Arcwoodi ette, Klimov ja Kukk hiilgasid veel korra, kuid Raiko Roosna viigistas. Kui mängida jäi seitse sekundit tabas kodumeeskonna poolel Margo Piksööt ning kuigi Saarend jõudis palli värava suunas teele saata, siis Kukk tõrjus sellegi.

Põlva/Arcwood sai napi 29:28 võidu ning jätkab täiseduga. Võitjate kasuks viskas Peedomaa seitse, Rasmus Käo kuus ja Veiko Tigason viis väravat. Kaotajate poolel tabas Rüütli 11 korda, Saarend lisas seitse ja Tõnu Jõks kuus väravat.

Järgmised mängud esiliigas:

13.02.  16:00  Valga Käval – HC Tallas/Tallinna Spordikool

14.02.  14:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Valga Käval (Valgas)

18.02.  18:00  Põlva Coop – Valga Käval

18.02.  19:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva/Arcwood

18.02.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Tartu Ülikool

Pildil: Veiko Tigason (viskel) aitas viie väravaga kaasa Põlva/Arcwoodi napile võidule Tartu Ülikooli ja samas ka väikevend Taavi üle. (Foto: Helin Potter).