Ülipõnevas lahingus Põlva Coopi ja HC Tallinn 2 vahel läksid punktid jagamisele

19.11.2020

Meeste esiliigas algas neljapäeva õhtul viies voor ning tõelise põnevusetenduse pakkusid Põlva Coop ja HC Tallinn 2. Kogu Põlvas, Mesikäpa hallis peetud kohtumise jooksul ei juhtinud kumbki meeskond enam kui kahe väravaga ning lõpptulemuseks jäi 29:29 (16:15) viik.

Kui eelmine hooaeg märtsis pooleli jäi, edestas Coop kaheksa punktiga HC Tallinn 2. Tänavu pole aga esindusmeeskonna mängijate kasutamine lubatud ja nii esineb Coop eranditult noortega. Meeskonna vanim pallur on sügisel 18-aastaseks saanud Priit Luuk-Luuken.

Nelja vooruga oli pealinlastel tabelis kuus punkti, Coop alustas võiduga Valga Kävali üle ja sai siis kaks nappi kaotust. Mullu said põlvalased mõlemas omavahelises mängus võidu, kodus viie- ja võõrsil kaheväravalise. HC Tallinn 2 andis vastasele veidi "edu" juba enne mängu, sest Põlvasse ei sõitnud mitu põhitegijat ja peatreener Ahmed Porkveli.

Kodumeeskond soovis võimalust kasutada ja läks kiirelt 2:0 ette. Külalistel hakkasid tabama Tarmo Ulla ja Jorma Käsper, kuid Coopil oli heas viskehoos Karl Markus Kannel. Viimase tabamus aitas Coopi juhtima 5:3, ent üheksandal minutil Ulla viigistas. Tasavägine mäng jätkus, tablool vaheldusid võõrustajate minimaalsed edu- või siis viiginumbrid.

Tallinn 2 sai esmakordselt kohtumises juhtima 17. minutil, kui Martin Pihlamägi 9:8 tegi. Siis tabas kahel korral Kannel ja ühel puhul Kevin Pütt ning Coop oli jälle kahega ees. Sama põnevalt jätkus ka ülejäänud avapoolaeg. Tallinn 2 sai korra veel juhtima, ent Püti värav sättis vaheajaseisuks 16:15.

Ei toonud muudatust teise pooltunni alguski – ikka põnev, ikka tasavägine heitlus. Pealinlased jäid 19:20 kaotusseisus vähemusse, ent Ulla ja Käsper pöörasid selle 39. minutil hoopis 22:20 eduks. Pikemat mõõna Kalmer Mustingu juhendatavatel Põlva noortel küll ei tekkinud, kuid esimest korda oldi sunnitud veidi tõsisemalt tagaajaja ossa.

Viis minutit hiljem seadis Pütt uuesti jalule 24:24 viigi, siis kõmmutas ekskoondislane Janis Selge kaks väravat järjest, aga Kannel vastas samaga ja 49. minutil olid tablool numbrid 26:26. Viis minutit enne lõppu juhtis Coop pärast Randel Matthias Lepa viset 28:27, ent veel kaks tabamust Selgelt aitasid ette jälle Tallinna.

Kannel viigistas ja et viimase kolme minutiga ei saanud kumbki meeskond skoorilisa, läksid punktid tulemusega 29:29 jagamisele. Coopi kasuks viskas Kannel 13 väravat, Lepp lisas kuus ja Pütt viis, külaliste poolel tabas Selge kaheksa, Ulla seitse ja Pihlamägi neli korda.