Ülipõneva Põlva-derbi võitis napilt Arcwood

22.10.2020

Meeste esiliiga teine voor jätkus põneva Põlva-derbiga, kus vastamisi eelmisel hooajal poolelijäämise hetkel kaht kõrgemat astet mehitanud meeskonnad, Coop ja Arcwood. Mängust kujunes tõeline põnevuslahing, millest väljus 24:23 (10:13) võitjana tiitlikaitsja Põlva/Arcwood.

Mullu esinesid need kaks Põlva meeskonda esmakordselt koos esiliigas ning 14 vooru järel olid põhiturniiril kaks esimest, enne kui COVID-19 hooaja peatas. Omavahel jõuti kohtuda vaid korra ning siis sai Põlva/Arcwood tasavägiseks kujunenud kohtumises 30:28 võidu. Avavoorus, kus Arcwood vaba oli, alistas Coop viie väravaga Valga Kävali.

30-liigamängulise kaotuseta seeriaga Arcwoodist lahkusid suvel Mario Karuse ja Siivo Sokk, taasliitudes Põlva Servitiga. Avamängus oli tiitlikaitsjal puud veel mitu eelmiste aastate põhitegijat, kuid samas siiski ka kolm Eesti rahvuskoondise karastusega meest. Kogemustes oli suur vahe, sest Coopi vanim pallur on 18-aastane, Arcwoodi noorim aga 24-aastane.

Hoolimata Markus Käo avaväravast, alustas Coop hästi ning peagi juhiti Karl Markus Kanneli teise tabamuse toel 3:1. Raido Peedomaa tõi kahe järjestikuse väravaga viigi, kuid uuesti sai Coop kahega ette, kui 9. minutil tabas Hendrik Kink. Seisul 6:4 saabus üheksaminutiline periood, kus mängust saadi üldse vaid üks värav.

Karistusviskeid siiski tabati ning just seitsmelt meetrilt viis Randel Matthias Lepp noored põlvalased kolmega ette. Eesti koondiseski aastatel 2006-14 kokku 91 väravat visanud Peedomaa hoidis Arcwoodi mängus pea ainuisikuliselt, sest seisuks 10:7 oli vasakäär visanud viis väravat. Vaheajavile kõlas Coopi eduseisul 13:10.

Teist pooltundi alustas paremini omakorda Arcwood ning Priit Jõks ja Peedomaa vähendasid vahe minimaalseks. Üle kümne minuti jätkati nüüd sarnase skeemi järgi – Coop läks kahega ette, Arcwood poolitas kaotusseisu. Kuniks 48. minutil tõi Peedomaa kümnes tabamus tabloole viiginumbrid 19:19.

Kaks minutit hiljem viis sama mees Arcwoodi kohtumises alles teist korda juhtima, kuid mäng jätkus tasavägiselt lõpuvileni. 54. minutil, seisul 21:21 tõrjus Coopi väravavaht Andero Viljus seni eksimatult seitsmelt meetrilt pommitanud Margo Piksöödu karistusviske ja Andreas Paabuti väravast sai Coop korraks uuesti edu.

Peedomaa ja lõpuminutitel kahel korral tabanud Tiit Neeme kallutasid kohtumise aga siiski kogenumate kasuks ning Arcwoodi sai raske 24:23 võidu. Peedomaa viskas lõpuks 12 väravat, Piksööt lisas viis. Coopi kasuks tabas Lepp seitse, Kannel kuus ja Kermo Saksing kolm korda.