Üks päev karikavõistlusteni: stabiilselt tipus püsiv Reval-Sport/Mella

10.10.2021

Sajandi algul asutatud Mella klubi on ühe või teise nime all püsinud Eesti naise käsipalli tipus terve oma eksisteerimise aja. Ella Kungurtseva juhtimisel on võetud lugematu arv tiitleid, medaleid ja karikaid nii naiste, kui tüdrukute vanuseklassides.

2010. aastast Reval-Sport/Mella nime all võistlev klubi ei ole oma ajaloos karikavõistlustel medalita jäänud ning erandiks ei olnud ka eelmine hooaeg, kui põnevas finaalis alistati karistusvisete järel Reval-Spordi naiskond.

"Ütleme nii, et saime naiskonna ilusti kokku. Treeningud on möödunud plaanide kohaselt, kuigi osad tüdrukud on sel aastal hõivatud õppimise või töökohustusega, oleme siiski harjutada saanud," alustas eelmisel aastal Eesti parimaks treeneriks valitud Mella peatreener Ella Kungurtseva.

Võistkonna tuumik on püsinud võrdlemisi muutumatuna ning eelmisel aastal meistrivõistluste sümboolsesse koosseisu valitud Karina Paju, Maria Mironova ja Angelina Šalk, kes oli ühtlasi ka võistkonna resultatiivseim mängija, on kõik jätkamas. Vaid Jekaterina Tšernetšuk jääb sel hooajal käsipallist eemale.

"Meil on noored tüdrukud, kes kõik jätkavad arenemist ning tahavad end platsil tõestada. Lisaks eelmainitud All-Star koosseisu tüdrukutele tasub sel hooajal silma peal pidada Anastasjia Bušinal ning meie kaitse tugitalal, Natalia Gorozhanynal. Lisaks oleme võistkonda lisanud mõned Kopli tiimi noored, kes kindlasti sel aastal oma esimesed väärtuslikud kogemused naiste keskel saavad," jätkas Kungurtseva.

Reval-Sport/Mella peab oma esimese mängu karikavõistlustel teisipäeval, 12. oktoobril liiga uustulnuka, Aruküla/Mistra vastu. "Meie eesmärk on hästi mängida. Ega keegi palliplatsile kaotama ei lähe ning võita tahavad kõik. Lõpuks sõltub palju sellest, kes mängule kohale tulevad ning siis paneme nendest oma parimad naised platsile ja eks siis kohtumine näitab, kes peale jääb," lõpetas kogenud peatreener.

Reval-Sport/Mella karikavõistluste avamäng:
12.10.2021, 17.45 Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra (Kristiine Sport, Tallinn)

Pildil: Reval-Sport/Mella naiskond (Foto:Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP