Tütarlaste koondis 2006 jaoks lõppes EM kaotusega

08.07.2022

Tütarlaste koondis 2006 jaoks lõppes 2022. aasta käsipalli W16 Euroopa Meistrivõistlus Fääri saarte koondise vastu kaotusega 17:31 (10:11).

Ka turniiri viimaseks kohtumiseks Fääri saartega valmistus Eesti koondis põhjalikult. Toimus koosolek, kus arutati läbi mänguplaan, järgiti päevakava, et saaks puhata ja mänguks ette valmistada, sest Eesti koondise viimane mäng oli päeva esimene mäng.

„Ärkasime varakult ja tulime ka saali varakult kuna mäng oli varajasel kellajal. Tüdrukud tahtsid mängida ja mängisid esimesel poolajal väga kõvasti. Tegime väga hea esimese poolaja, vahepeal isegi juhtisime mängu. Kuid käsipallis on kaks poolaega, ja nagu tervel sellel turniiril sai saatuslikuks ikka tüdrukute füüsiline vorm, me väsisime. Kui käsipallis hakkab otsustav mängufaas 45-mänguminutil, siis selleks ajaks olime väsinud. Väsimusega hakkasid turniiril saadud vigastused rohkem tunda andma ja tekkisid mängus vead, mida vastane ära kasutas ja väravaks realiseeris. Ka mäng Fääri saarte vastu näitas, et tüdrukutel on oskused olemas, kuid täna ei jätku füüsilist vormi lõpuni võitlemiseks,“ analüüsis viimast kohtumist peatreener Ella Kungurtseva.

Väravad kohtumises Fääri saarte vastu: Karmen Vaiksaar 6, Alina Simacheva 5, Marianna Kireeva 2, Anna Dievskaja, Katarina Übner, Maarja Moler, Karola Lisette Epner 1

Euroopa Meistrivõistlustel osaleti koosseisus: Katarina Übner, Kristiin Kink, Nora Randmäe, Stella Jepiselg, Karola Lisette Epner, Susan Soikka (kõik Spordiklubi Kehra Käsipall), Alina Simacheva, Sofja Vainik, Anna Dievskaja, Miia Milana Sulkovskaja, Marianna Kireeva, Maria Saveljeva, Anastassia Lissovenko, Maarja Moler, Sofia Sittšenko, (kõik Spordiklubi Reval/Sport), Helena-Liis Metsala (HC Tabasalu), Karmen Vaiksaar (Aruküla Spordiklubi). Treenerid Ella Kungurtseva, Ragnar Põldma, füsioterapeut Triin Kont, delekatsiooni juht Pirje Orasson.