Tugev teine poolaeg tõi HC Tabasalu/Audentesele võidu

23.09.2022

Eile jätkusid kolmapäeval alanud Eesti naiste käsipalli karikavõistlused, kui Tabasalus läksid vastamisi kohalik Audentes ja Reval-Sport/Kopli. Võõrustajad, kes eelmisel hooajal tulid samal turniiril pronksile, panid oma paremuse teisel poolajal maksma ning avasid aasta võidukalt.

Mängu alguses paremini alustanud Tabasalu läks viiendal minutil Laura Kärneri väravast 4:1 ette, kuid siis ärkas ka Kopli ning mõne hetke pärast tõi juba Angelina Samoylova tabloole viiginumbrid. Edasi mindi Audentese kerge domineerimise käe all, kui võõrustajad püsisid mõne väravaga ees. Tänavune debütant Reval-Sport siiski vastaseid liiga kaugele ei lasknud ning enne pausile minekut viskas Anita Suškina seisuks 13:15.

Sarnaselt mängu algusele tuli Tabasalu ka teisele poolajale paremini peale ning 40. minutiks oli Kärner juba skoorinud kolmel korral ja tabloo näitas 22:15. Audentes enam vastaseid ohtlikule kaugusele ei lasknud ning edasine kulges juba nende kontrolli all. Kui Kopli skooriski mõnel korral järjest, siis oli võõrustajatel alati vastus olemas. Viimasel kuuel minutil enam vastastel väravaid visata ei lastud ja koduvõistkond võttis kindla 34:22 võidu.

HC Tabasalu/Audentese poolt viskasid Gertu Jõhvikas 9 ja Kärner 8 väravat. Reval-Sport/Kopli parimad olid Samoylova kuue ja Alina Simacheva viie tabamusega. Naiste karikavõistlused jätkuvad järgmisel nädalal, kui Aruküla/Mistra avab oma hooaja Reval-Sport/Mella vastu ning tänane võitja sõidab külla SK Tapa/Tapa valla SK-le.

"Eks mängu alguses oli näha, et mõlemal naiskonnal oli hooaja esimene kohtumine. Pilt oli mõlemalt poolt küllaltki rabe. Õnneks suutsime siiski tugevama füüsise abil teise poolaja alguses oma tahtmise maksma panna ja pikema pingi abil kaks punkti koju jätta. Tahaks siiski kiita vastaseid, et naiste seas mängida otsustati," analüüsis HC Tabasalu/Audentese võitu kuue väravaga panustanud Kerli Jõks.

Naiste karikavõistluste esimesed mängud:

21.09 17:45 Kristiine Sport Reval-Sport/Mella - SK Tapa/Tapa valla SK 39:29 (20:11)
22.09 19:30 Tabasalu Gümnaasiumi spodisaal HC Tabasalu/Audentes - Reval-Sport/Kopli 34:22 (15:13)
27.09 19:15 Aruküla kooli spordisaal Aruküla/Mistra - Reval-Sport/Mella
02.10 15:30 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - HC Tabasalu/Audentes

Pildil: Gertu Jõhvikas ja Laura Kärner viskasid kokku 17 väravat ja HC Tabasalu/Audentes alustas hooaega võidukalt (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)