Teise poolaja algul eest spurtinud Põlva/Arcwood alistas Oskari

22.11.2019

Valitsev tšempion Põlva/Arcwood jätkas meeste esiliigas võidukalt, alistades reede õhtul kodusaalis Tallinna Oskari 29:18 (14:11). Esiliiga viies voor lõpeb laupäeval kell 18 algava kohtumisega Viljandi Spordikool – Raasiku/Mistra.

Tiitlikaitsja alustas kohtumist soosikuna, erinevate sarjade peale polnud meeskond kaotusekibedust tundnud juba 18 kohtumises. Vastupidiselt Oskarile, kes esiliigas koos eelmise hooaja lõpuga kaotanud 11 mängu järjest. Mullu jäädi Põlvale liigamängudes alla 16 ja 23 väravaga. Lisaks sõitsid pealinlased Kagu-Eestisse vaid kaheksa väljakumängijaga.

Kodumeeskond haaras kohe initsiatiivi ning sai Rasmus Käo ja Raido Peedomaa väravatest 2:0 ette. Viiendal minutil, seisul 4:2 suutis Oskar kaitse pidama saada, häid tõrjeid tegi Marko Marastu ja viis minutit ei visanud kumbki tiim väravaid. Põlva/Arcwoodi edu püsis pikalt kolme-nelja värava peal, ridamisi tabas Markus Käo, oskarlastel aga kogenud Hendrik Karlson.

Veel üks ekskoondislane Priit Kotsar vähendas 22. minutil karistusviskest vahe 10:8 peale ning kuus minutit hiljem jõuti veel lähemale, kui Karlson tegi seisuks 12:11. Siis tabasid Mihkel Tamm ja Siim Kübard ning puhkama mindi võõrustajate 14:11 juhtimisel.

Ragnar Põldma viskas küll teise poolaja avavärava, ent see jäi Oskari ainsaks järgmise 13 minuti jooksul. Põlva/Arcwoodil olid täpsed kuus erinevat viskajat, Margo Piksööt pommitas 9:0 vahespurdi ajal kolm väravat ning tiitlikaitsja juhtis 44. minutil 23:12. Lisaks tõrjus Sander Sõrmus sel perioodil veel Kotsari karistusviskegi.

Kümne värava kandis kõikus vahe kohtumise lõpuni ja Põlva/Arcwood sai 29:18 võidu. Piksööt ja Peedomaa viskasid viis ning Markus Käo neli väravat võitjate kasuks, Kotsar tabas viiel, Karlson ja Peeter Koppelmann neljal puhul kaotajate poolel.

Pildil: Hetk reedeõhtusest esiliigamängust Põlva/Arcwood – Tallinna Oskar. (Foto: Helin Potter).