Tapalased said esiliigas teise võidu, alistades TKA/Audentese

17.11.2021

Seitsmes voor meeste esiliigas jätkus kolmapäeva õhtul Viimsis, kus Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes võõrustas SK Tapa/Tapa valla Spordikooli meeskonda. Külalised sõitsid kodu suunas võidukalt, olles 34:31 (19:16) paremad.

Esiliiga debütant TKA/Audentes oli seni saanud nelja kaotuse kõrvale ühe võidu, tapalased aga on tänavuse hooaja viigimeistrid – kolmest seni liigas tehtud viigist oli Tapa osaline kahes. Tabelis oli külalistel neli punkti, kahe võrra rohkem kodumeeskonnast.

Matthias Männik viskas küll kohtumise avavärava, aga Tapa vastas nelja järjestikuse tabamusega. Vahepeal toimus Männiku ja Ailar Puhasmetsa viskevõistlus, sest tabati kordamööda. Kahe Anti Lanno värava toel said külalised 11. minutil 9:4 juhtima, aga kohe vastas TKA poolel kahe tabamusega 15-aastane Jasper Arnover.

Kahel korral vähendas Rasmus Eensaar vahe kahele väravale, kui seisuks 14:12 ja 18:16 viskas, aga puhkepausile mindi Tapa 19:16 juhtimisel. Tapalased skoorisid laial rindel, sest ainuüksi avapoolajal sai käe valgeks üheksa pallurit.

Teine pooltund algas nagu esimenegi ehk võrdses heitluses. Tapa edu püsis kahe ja nelja värava vahel, kuniks 43. minutil Trivo Vaigurand ja Anti Lanno külalisvõistkonna 28:23 ette viisid. TKA/Audentese peatreener Martin Noodla reageeris kiirelt minutilise mõtlemisajaga, ning viimast kümmet minutit alustasid võõrustajad kolmeväravalises kaotusseisus.

Tapa poolt aitasid edu hoida 15-aastase Aleksandr Vassiljuki väravad, pealinlastel oli jätkuvalt heas viskehoos Männik. Vassiljuk tegi 55. minutil 32:28, aga siis näpistasid Markus Leidsaar ja Marti Neudorf vahe poole väiksemaks.

Külalistel olid siiski vastused olemas ning Tapa sai hooaja teise võidu tulemusega 34:31. Puhasmets viskas võitjate kasuks kümme, Lanno seitse ja Vassiljuk kuus väravat. Kaotajate poolel tabas Männik kümme ja Arnover neli korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

18.11.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva Coop (Kuristiku Gümnaasiumis)

21.11.  13:00  Valga Käval – HC Viimsi (Valgas)

21.11.  16:30  HC Tallinn 2 – Viljandi Spordikool/Pärnu (Viimsis)

22.11.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Valga Käval (Kristiine spordihoones)

Pildil: SK Tapa/Tapa VSK hooaja teise võidu heaks andsid väravate näol panuse üheksa mängijat, 15-aastane Aleksandr Vassiljuk (viskel) tabas kuus korda. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv).