Tapa ja TÜ tegid põnevas esiliigamängus viigi, Viimsi alistas Kehra

04.11.2021

Meeste esiliigas peeti neljapäeva õhtul kaks kohtumist. Põnevas ja võitluslikus mängus tegid SK Tapa/Tapa valla Spordikool ja Tartu Ülikool 32:32 (18:16) viigi ning HC Viimsi alistas HC Kehra/Primendi 27:20 (9:8).

Tapal kohtusid meeskonnad, kel tänavuse hooaja liigatabelis kõikides tulpades midagi. SK Tapa/Tapa valla Spordikool oli võitnud ühe, viigistanud ühe ja kaotanud kolm kohtumist, Tartu Ülikooli tulemused olid täpselt vastupidised ehk külalistel oli enne neljapäevast mängu neli punkti rohkem.

Kohtumine algas tasavägiselt ja esimesena sai enam kui üheväravalise edu kodumeeskond, kui Cevyn Tint kümnendal minutil 6:4 viskas. Kahe Anti Lanno värava järel tuli neli minutit hiljem ka 9:6, aga tartlased kaugemale eest Tapat ei lubanud. Korduvalt vähendati vahe minimaalseks, ent viigini ei jõutud.

Poolajapausile mindi seisul 18:16, aga riietusruumist väljusid tapalased võimsa isuga. Kaheksa minutiga tehti 6:1 vahespurt, mille jooksul Ailar Puhasmets tabas neli korda ning Tapa juhtis 24:17. TÜ juhendaja Klaus Peeter Rüütli võttis minutilise mõtlemisaja ning mängupilt muutus.

Kiirelt viskasid tartlased kolm väravat ja esiliiga parima snaipri Rando Seini tabamusest tuli 24:20. Neli minutit ei saanud kumbki tiim palli väravasse, siis vähendas Tõnu Jõks vahe kolmele väravale. Puhasmets tundus aga pidurdamatus hoos ja hästi tabasid Tapa poolel ka 15-aastased Aleksandr Vassiljuk ja Trivo Vaigurand.

Uuesti viiele rebenenud vahet hakkas TÜ kinni nõeluma mängu viimase kuuendiku alates. Sein ja Jõks olid jätkuvalt resultatiivsed ning Jaanus Peeter Rüütli tegi 52. minutil 29:27. Neli minutit enne lõppu tõid Sein ja Rüütli täpsete visetega tabloole 30:30 viigi.

Puhasmets viis Tapa ette, Jõks viigistas, Kevin Kase tabamus andis Tapale veel võidulootust, aga Sein kustutas selle viimasel minutil realiseeritud karistusviskega ning kohtumine lõppes 32:32 viigiga.

Tapalaste kasuks tabas Puhasmets 11, Lanno kuus ning Vaigurand ja Vassiljuk neli korda. Tartu meeskonna täpseim oli järjekordselt Sein, kes samuti 11 väravat viskas. Jõks lisas kaheksa, Rüütli seitse ja Marken Järv neli väravat.

Õhtu teises kohtumises läksid vastamisi tiimid esiliigatabeli erinevatest otstest. HC Viimsi alustas hooaega täisedu, viie võiduga ning vaid kehvem väravate vahe paigutas kodumeeskonna Põlva/Arcwoodi järel teisele kohale. HC Kehra/Primend oli seni kaotanud kõik neli kohtumist. Mulluses ainsas omavahelises mängus said aga kehralased 24:20 võidu.

Kuna HC Viimsi ei suuda sel hooajal oma kohtunikelauda ja skoorimärkimist korralikult toimima saada, siis selle mängu ülevaadet pole võimalik käsipallifännideni tuua. Loodetavasti on onlain-protokolli märgitud lõppseis õige ning sel juhul võitis Viimsi 27:20 ning tõusis vähemalt 24 tunniks esiliiga liidriks.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

5.11.   20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallinn 2 (Põlvas)

7.11.   13:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – Valga Käval (Viljandis)

7.11.   16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

Pildil: Hetk viigiga lõppenud Tapa ja TÜ vahelisest mängust. Palliga Tanel Kari, kellest vasakule jäävad kaks 11 väravat visanud meest – Rando Sein ja Ailar Puhasmets. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).