Tapa ja Coop pidasid haarava esiliigalahingu, mis päädis põlvalaste võiduga

28.10.2021

Kui päev varem võtsid teineteiselt mõõtu Põlva ja Tapa esindusmeeskonnad, siis neljapäeva õhtul kohtusid esiliigas SK Tapa/Tapa valla Spordikool ja Põlva Coop. Põnevad 60 minutit Tapal tõid 31:29 (13:13) võidu põlvalastele.

Nelja esimese vooruga olid tapalased tabelisse kogunud kolm silma, põlvalastel oli punkte poole rohkem. Neljapäeval haaras Coop esimestel minutitel ohjad ning juhtis Kermo Saksingu kolme ja Priit Luuk-Luukeni kahe värava toel kaheksandaks minutiks 5:3.

Järgmise viie minutiga viskas Tapa kolm vastuseta väravat ja Ailar Puhasmets viis esimest korda kodumeeskonna ette. Siis tabati mõnda aega kordamööda, tapalastel oli heas viskehoos tänavu juba Balti liigaski debüteerinud 15-aastane Aleksandr Vassiljuk.

Igale Tapa eduväravale oli Coopil vastu olemas ja 21. minutil tegi Randel Matthias Lepp seisuks 10:10. Vassiljuki kahe tabamuse abil said võõrustajad kahe väravaga ette, 13:11, ent poolajavileks särasid tablool numbrid 13:13.

Teise pooltunni avaminutid möödusid veel võrdses heitluses, siis võttis Coopil skoorimisvastutuse Joonas Vassiljev, tabades kuue minutiga neli korda ning 39. minutil juhtisid külalised 21:15.

Tapa noored mängumehed nii lihtsalt mängu loovutada ei kavatsenud. Puhasmets ja Arles Abel viskasid mõlemad kaks väravat ning 46. minutiks vähenes vahe kahele. Veel kolm minutit hiljem tuli Vassiljuki viskest 24:23 ning viimast kümmet minutit alustati pärast Trivo Vaiguranna tabamust viigiseisul 24:24.

Kogenud Anti Lanno viis Tapa juhtima, aga Saksing viigistas koheselt ning lõpuminutid möödusid ülipõnevas lahingus. Lanno pommitas tapalased veel korra juhtima, siis tabas Lepp kaks korda järjest, et Lanno saaks jälle tabloole 27:27 viigi tuua.

Coop sai kahega ette, kui Reio Kähr 57. minutil 29:27 tegi. Aga ei olnud mäng veel tehtud – Puhasmets ja Lanno tõid uuesti viigi! Siis aga eemaldati viimane ning Lepp tabas karistusviske ja Karl Markus Kannel seadis lõppseisuks 31:29.

Võitjate kasuks viskas Saksing kümme väravat, Lepp lisas kuus, Vassiljev viis ning Luuk-Luuken ja Kannel neli. Tapalaste täpsemad olid Vassiljuk ja Puhasmets kaheksa tabamusega, Tanel Kari viskas viis ja Lanno neli väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

31.10.  13:00  Valga Käval – Põlva/Arcwood (Valgas)

1.11.   19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Kristiine spordihoones)

4.11.   18:00  Põlva Coop – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Põlvas)

4.11.   19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – Tartu Ülikool (Tapal)

4.11.   19:00  HC Viimsi – HC Kehra/Primend (Viimsis)

Pildil: Tapa ja Coopi vahelises esiliigamängus viskas Ailar Puhasmets (palliga) kaheksa väravat, teda pidurdada üritavad Kermo Saksing ja Karl Markus Kannel kahe peale kokku 14. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).