Tallinn külastab Kehrat, Raasiku võõrustab Tapat

09.02.2021

Täpselt neli nädalat tagasi peeti 2021. aasta esimesed kohtumised meeste meistriliigas. Toona tegid Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper põnevusmängus viigi ning Raasiku/Mistra noppis SK Tapa/N.R. Energy alistamisega esimesed punktid. Kolmapäeval on samad paarid uuesti vastamisi järjekordses liigavoorus.

Nii Kehra kui ka Tallinn on alanud aastal seni kaotuseta ning omavahelise viigi kõrvale vaid võite tabelisse kirjutanud. Tallinn kerkis eelmisel nädalal tabelis kolmandaks ja võidu korral Kehra üle võivad parema väravate vahe toel konkurendist mööduda. Põlva Serviti juhib liigat 28 punktiga, Kehral on 17, Tallinnal ja Viljandil 15 silma, kuid pealinlastel on mäng varuks.

"Kuus mängu on põhiturniiril veel jäänud, lõdvaks ei tohi end üheski lasta. Tallinnat teisele kohale tõusta küll ei tahaks lubada, nii et lähme kodusaali kindlasti võiduplaanidega. Õnneks on kõik pallurid rivis ja pisivigastusedki ei takista kedagi platsile jooksmast," lausus Kehra peatreener Mart Raudsepp.

"Vaatasin viimast Tallinna mängu Viljandiga ja nad on päris heas hoos. Kuu aega tagasi saime viigipunkti kätte, aga siis me polnud pärast pausi päris valmis. Nüüd oleme kindlasti paremini valmistunud, ent kõva lahing tuleb igal juhul," arvas Raudsepp, kelle hoolealused on pealinlastest tänavu karikasarjas kahel korral paremad olnud, kuid liigas veel võiduta.

Tallinn täienes enne registreerimistähtaja lõppu 23-aastase endise noortekoondislase Jesper Bruno Bramanisega. Viimati Eestis 2016. aastal HC Tallase särgis pallinud tagamängija veetis viimased neli aastat Hollandis, kus HV KRAS/Volendami ridades võitis medaleid ning osales eurosarjaski. Tänavune hooaeg uue klubi HV Havasi särgis jäi poolikuks koroonakriisi tõttu.

"Jesper on varemgi meie meeskonnaga koos treeninud, aga anname talle aega mänguvorm saavutada, sest võistluspaus oli tema jaoks pikk. Kevadperioodil on ta meile kindlasti suureks abiks. Hooaeg on tänavu rõõmustavalt põnev ja tasavägine ning kellegi vastu ei saa kergelt minna," hindas Tallinna peatreener Risto Lepp.

"Eelmine kohtumine Kehraga oli küllaltki müstiline ja närviline mäng, kus tegime avapoolaja lõpul hea spurdi ja läksime lootusrikkalt vastu teisele pooltunnile. Siis lõi Mikk Pinnoneni punane kaart meie mängu sassi ja hea et punkti saime. Kehraga on alati pingelised vastasseisud, küllap tuleb selline ka kolmapäeval," lisas Lepp.

SK Tapa/N.R. Energy jääb poolfinaali viivast neljandast kohast juba kümne punkti kaugusele ning kolmapäevane vastane Raasiku/Mistra hingab kuklasse, omades kaht silma ja üht kohtumist varuks. Aasta lõpul karikavõistluste pronksimängus oli 27:21 parem Tapa, aga kuu aega tagasi sai minimaalse paremusega 28:27 võidu Raasiku.

Eelmisel nädalal olid mõlemad meeskonnad valmistamas üllatust, kuid jäid siiski liigatabeli kahele esimesele alla. Tapa võitis avapoolaja Põlva Serviti vastu 13:11 ning Raasiku juhtis Kehra vastu 12:11, ent lõpuvile kõlades saadi vastavalt nelja- ja viieväravalised kaotused.

Kolmapäevased mängud Eesti meistriliigas:

19:00  Raasiku/Mistra – SK Tapa/N.R. Energy

19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Tallinn

Pildil: SK Tapa/N.R. Energy pole 2021. aastal veel võidurõõmu maitsnud, kolmapäeval on selle muutmiseks järgmine võimalus Raasiku/Mistra vastu. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP