Tallas ja Viimsi jätsid esiliigas võidud koju

12.11.2020

Meeste esiliiga neljas voor jätkus neljapäeval kahe kohtumisega, kus kodumeeskonnad nautisid võidurõõmu. Põnevas noortelahingus sai HC Tallas/Tallinna Spordikool hooaja avavõidu, alistades Põlva Coopi 27:24 (13:12) ning HC Viimsi/Tööriistamarket oli 35:27 (19:10) parem Tallinna Oskarist.

Õhtu esimeses mängus Kuristiku gümnaasiumi spordisaalis kohtusid nooruslikud tiimid. 28 mängija seas oli vaid neli noormeest, kel vanust 20 aastat või enam – kõik HC Tallas/Tallinna Spordikooli võistkonnas. Tasavägise alguse järel sai Põlva Coop pärast Randel Matthias Lepa tabamust 11. minutil 6:3 edu.

Tallas läks eest, Coop tuli järgi ja sama kordus uuesti

Siis hakkas võõrustajate mäng toimima, skooriti laial rindel ning järgmise üheksa minutiga tehti koguni 8:1 vahespurt. Danel Žigadlo värava järel juhiti 24. minutil juba 13:8. Külalised lõpetasid avapoolaja aga hoogsalt. Kevin Tühis viskas kolm väravat järjest, realiseerides kaks karistusviset ning Lauri Land vähendas vaheajavileks kaotusseisu minimaalseks, 13:12.

Teise pooltunni algul rebis Tallas/TSK vahe jälle veidi suuremaks, kuid 39. minutil tõi Landi vise tabloole 17:17 viigi. Uuesti spurtisid pealinlased, kaks korda tabasid nii Kermo Pilden kui ka Žigadlo ja Tallas juhtis 23:18. Coop vastas nelja järjestikuse väravaga, kuid viigini ei jõutud. Viis minutit enne lõppu särasid mõlemal pool väravavahid karistusvisete tõrjumisega.

Tallas sai kahe-kolme väravaga eest ning kirjutas tabelisse hooaja avavõidu tulemusega 27:24. Žigadlo viskas kuus, Pilden viis ning Rasmus Miller ja Nikita Piskunov neli väravat. Põlvalaste kasuks tabas Lepp kuus, Karl Markus Kannel viis ning Land ja Tühis neli korda.

Viimsi põgenes juba avapoolajal Oskaril eest

Neljapäevaõhtu teises kohtumises oli platsil juba kordades rohkem kogemust, kui HC Viimsi/Tööriistamarket võõrustas Tallinna Oskarit. Mullu olid nende kahe meeskonna vastasseisud vägagi pingelised ja Viimsi võitis mõlemad omavahelised mängud vaid minimaalse eduga.

Ette ruttasid viimsilased nüüdki – viie minutiga juhiti 4:1. Päris pikalt püsis vahe kahe-kolme värava peal, kuniks 20. minutil said võõrustajad Jarno Nurme kahe järjestikuse tabamuse abil 11:5 juhtima. See sundis Oskari juhendajat Tõnu Kastanit minutilist mõttepausi kasutama, aga abi polnud, sest Kaspar Haiba viis Viimsi juba 13:5 ette.

Korraks tundus, et Oskar hakkab järele tulema, kui järjest tabasid Priit Kotsar ja Peeter Koppelmann, ent kodumeeskond oli heas viskehoos ning vaheajavileks seadis Haiba värav seisuks 19:10. Teisel pooltunnil ei lubanud Oskar vahet suuremaks kui kümme väravat, kuid ei saanud seda ka kuuest väiksemaks.

Vahepeal sadas eemaldamisi tihedamalt kui väravaid ning lõpuvileks olid Viimsi võidunumbrid 35:27. Võitjate kasuks viskasid Haiba ja Siim Pinnonen seitse ning Mart Varik kuus väravat, kaotajate poolel tabas Koppelmann seitse ning Kotsar ja Ragnar Põldma viis korda.

Viimsi sai teise võidu ning tõusis tänase alistatuga samale pulgale, mõlemal on neli punkti. Esiliiga neljas voor lõpeb pühapäeval, kui Viimsi kooli spordihoones lähevad vastamisi kaks seni vaid võite tunnistanud meeskonda – HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwood.