TÜ lõi kindlalt Põlva/Arcwoodi, Kehra/Primend klaaris Viljandiga arved lõpu eel

06.10.2017

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai tiitlikaitsja Tartu Ülikool võõrsil 38:30 (20:15) jagu mullusest pronksist Põlva/Arcwoodist.

Tasavägiselt alanud mängus juhtisid võõrustajad esimese veerandtunni järel 8:7. Suurem vahe tuli sisse avapoolaja viimase seitsme minutiga, kui külalised tegid 13:11 eduseisul 7:4 spurdi ning läksid puhkama viieväravalises eduseisus. Teisel poolajal ei saanud Põlva/Arcwood tartlastele ohtlikuks, kes võitsid lõpuks kaheksa tabamusega.

Tartu Ülikooli resultatiivseimad mängijad olid Margo Piksööt 13 ja Janno Kuus 8 väravaga. Põlva/Arcwoodi suurimateks skooritegijateks osutusid Rasmus Käo 8 ning Raido Peedomaa 7 tabamusega.

Mängupäeva teises kohtumises alistas HC Kehra/Primend kodusaalis Viljandi Spordikooli 24:18 (8:8). Mäng püsis tasakaalus 50 minutit, kuid viimase kümne minuti jooksul viskasid kehralased 16:16 viigiseisul kaheksa väravat vastase kahe vastu ning võtsid numbriliselt kindla võidu.

Kehra/Primendi edukaimad olid Martin Nerut 6 ning Sigmar Seermann ja Bogdan Vukoicic 4 tabamusega. Mulkidele tõi Martin Allikalt resultatiivseimana 7 väravat, millele Simon Drõgin lisas 5 tabamust.

Esiliiga jätkub 8. oktoobril Kristiine Spordis kell kell 16.20 algava Oskari ja Viimsi vahelise vastasseisuga. Kell 17.30 kohtuvad Kuristiku Gümnaasiumis HC Tallinn 2 ning HC Tallinn.

Tabeliseis: Tartu Ülikool 4 (2 mängust), Põlva/Arcwood 2 (2), Kehra/Primend 2 (2), HC Tallinn 2 2 (1), Oskar 0 (0), Viljandi SK 0 (1), HC Tallas 0 (1), HC Viimsi 0 (1) punkti.