TKA/Audentes lõpetas hooaja võidukalt, punktilisa sai ka HC Tallinn/Mustamäe

24.04.2022

Esiliigahooaja finiš on käega katsuda. Täna lõppes hooaeg kahe meeskonna jaoks, kui Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes alistas Valga Kävali 41:24 (20:12). Põnevuslahingu pakkusid SK Tapa/Tapa valla Spordikool ja HC Tallinn/Mustamäe, võidu võtsid tulemusega 38:31 (14:16) pealinlased.

Debütant TKA/Audentes oli senise hooajaga saanud kolm võitu ning jaanuaris jäädi eelmises omavahelises kohtumises Kävalile 32:33 alla. Pühapäeval Viimsis aga alustati võimsalt ja paar päeva tagasi 18. sünnipäeva tähistanud Matthias Männik viis kodumeeskonna seitsmendal minutil juba 5:1 juhtima.

TKA/Audentese edu vaid kasvas, 17. minutil viskas Jesper Linkus 14:5, kümme minutit hiljem suurendas Marti Neudorf vahe kümneväravaliseks, aga Sivert Raide tabamuse järel mindi puhkama seisul 20:12. Teine poolaeg muutust ei toonud, pealinlased põgenesid veelgi kaugemale eest.

Lõpuvile kõlades kirjutas TKA/Audentes tabelisse neljanda võidu tulemusega 41:24 ja tõusis vähemalt ajutiselt kümnendale kohale. Võitjatel said käe valgeks kõik 11 väljakumängijat, Männik, Neudorf ja Jasper Arnover viskasid kuus väravat. Kaotajatel tabas Ken Rasmus Kiis seitse, Adrian Utsar viis ja Raide neli korda.

Liigatabelis võis SK Tapa/Tapa valla Spordikooli ja HC Tallinn/Mustamäed küll kümme punkti lahutada, aga kohtumine Tapal algas ülimalt tasavägiselt. Esimese 14 minuti jooksul ei saanud kumbki meeskond enamat üheväravalisest edust ja seis oli 8:8.

Siis spurtisid võõrustajad, Trivo Vaigurand tabas korra ja Kristjan Kärt kahel puhul ning Tapa juhtis 11:8. Neljal korral suutis Tallinn/Mustamäe vahe minimaalseks vähendada, kuid poolaja võitsid tapalased 16:14. Teise pooltunni algul edu kahekordistus, aga mustamäelastel tabas mitu korda Ragnar Põldma ning 41. minutil tegi David Nugis 22:21.

Tapa jäi 45. minutil ilma kolmanda kaheminutilise karistuse saanud Peeter Koppelmannist ning Põldma seadis jalule 25:25 viigi. Peagi kõmmutas Frederik Pennert kolm väravat järjest ja Tallinn/Mustamäe oli esmakordselt kahe väravaga peal – 28:26. Kuus minutit enne lõppu viis Mark Tjurlik külalised juba 32:28 ette.

Tallinn/Mustamäe sai nagu TKA/Audenteski hooaja neljanda võidu tulemusega 38:31. Tjurlik viskas üleplatsimehena tosin väravat, Polad Mahmudov lisas kümme ja Põldma seitse. Kaotajate kasuks tabas Hardo Levo seitse, Hiiemaa kuus ja Ailar Puhasmets viis korda.

12. Viljandi SK/Pärnu 21 2 1 18 501:741 5

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 236, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 172, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 167, Kermo Saksing (Coop) – 165, Kristjan Heinla (Viljandi/Pärnu) – 134, Tõnu Jõks (TÜ) ja Ailar Puhasmets (Tapa) – 133 ning Artur Gur-Arje (Kehra/Primend) – 128 väravat.

Meeste esiliiga viimased mängud:

25.04.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kristiine spordihoones)

28.04.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Kehra/Primend (Kuristiku gümnaasiumis)

28.04.  19:00  HC Viimsi – Tartu Ülikool (Viimsis)

29.04.  18:00  Põlva Coop – Põlva/Arcwood (Põlvas)

01.05.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn 2 (Tapal)

Pildil: Võitlust oli SK Tapa/Tapa VSK ja HC Tallinn/Mustamäe vastasseisus kõvasti, võidupunktid viidi aga pealinna. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).