Serviti tunnistas eurosarja veerandfinaali avamängus Ystads IF-i paremust

20.03.2021

Euroopa tugevuselt kolmandas klubisarjas ehk EHF European Cupil kaheksa parema hulka jõudnud Põlva Serviti pidas laupäeval veerandfinaali avamängu ning jäi kodusaalis 28:33 (15:16) alla tugevale Rootsi klubile Ystads IF. Korduskohtumine peetakse vastase koduväljakul järgmisel laupäeval.

Eesti ja Balti liigat juhtiv Serviti sai küll vigastatute nimekirjast laupäevaks tagasi Sander Sarapuu ja Anatoli Tšezlovi, kuid pidi toime tulema Andris Celminšita. Rootsi meistriliiga põhiturniiri teisena lõpetanud Ystads IF lisas meeskonna koosseisu Eesti 2003. ja 2005. aasta parima käsipalluri Kaupo Palmari 17-aastase poja Kasperi, kes eurosarjas debüteeris.

Veteranist olümpiahõbe lammutas Serviti kaitse

Kohtumine Mesikäpa hallis algas kodumeeskonnale kurjakuulutavalt – nelja ja poole minutiga läks Ystad 4:0 juhtima ning Serviti peatreener Kalmer Musting kasutas esimest minutilist mõttepausi. Otto Karl Kont avas võõrustajate skoori, aga vastaste liikuva ja kiire rünnakuga oldi raskustes.

Jakob Nygren tabas kolm korda järjest ja 14. minutil oli Ystadi edu 8:2, mis sundis Mustingut veel kord meeskonna minutiks kokku võtma. Kohtumine jätkus peadpööritavas tempos, aga Serviti võttis väljakutse vastu ja mäng hakkas toimima. Kaotusseis vähenes kiirelt ning 23. minutil tegi Alfred Timmo vaheltlõike ja tõi kiirrünnakust tabloole 10:10 viigi.

Siis saatsid vastased väljakule Londoni olümpiahõbedast veterani Kim Anderssoni, kes hakkas väga osavalt põlvalaste kaitset lahti harutama. Rünnak toimis siiski endiselt hästi ja Timmo poolajasireeniga tabatud vise saatis meeskonnad riietusruumi Ystadi minimaalses eduseisus 16:15.

Teise pooltunni algul hakati korralikus tempos – ja vähemalt esmalt kordamööda – skoorima. Nelja minutiga visati seitse väravat, ent siis sattus pidurdamatusse hoogu Lasse Balstad. Norralasest võõrleegionäri väravast juhtis Ystad 40. minutil 24:19. Kont ja Tõnis Kase vähendasid kaotusseisu, kuid vastasedki tegutsesid rünnakul peaaegu eksimatult.

Ystadi suurim edu tuli 53. minutil, mil Balstad 31:23 viskas. Mõni minut hiljem sai debüütvärava kirja ka Palmar, kuid Serviti võitles lõpuni. Viimased neli minutit võideti skooriga 4:1 ja Henri Sillaste kiirrünnakuvärav tegi lõppskooriks 33:28.

Kalmer Musting: mulle meeldis meie poiste sisu ja võitlus

Serviti kasuks viskas Kont kaheksa, Timmo seitse, Ülljo Pihus viis ja Kase neli väravat. Ystadil tabasid Balstad ja Jim Andersson kuus korda. Veerandfinaali kordusmäng toimub järgmisel laupäeval Ystadis. Paari võitja saab poolfinaalis vastaseks kas Rumeenia klubi Baia Mare CS Minauri või Küprose meeskonna Famagusta Sabbianco Anorthosise.

"Algul ei saanud jalgu alla ja võibolla oli poistes pisut aukartust sees. Taim-outide järel hakkasid asjad paremini toimima – Eston Varusk tegi häid tõrjeid, kaitse saime pidama ning rünnakulgi hakkasid pallid sisse minema. Siis tuli vastasel platsile Kim Andersson," tegi Musting kommentaaris pausi.

"Midagi pole öelda, tegu on endiselt maailmaklassi mängijaga. Andersson lahendas olukordi väga mitmekülgselt, andis supersööte ja viskas ka ise. Olime ju selleks valmistunud, aga hakkama ei saanud. Kui avapoolaja lõpu veel pidasime vastu, siis teisel lammutati meie kaitse laiali," tunnistas põlvalaste juhendaja.

"Balstad oli ka meie jaoks pisut must hobune, ei oodanud tema nii suurt panust. Jaks meil ülikõrgest tempost hoolimata otsa ei saanud ja mis mulle väga meeldis, oli poiste sisu. Võideldi lõpuni ja noorte meeste rünnakupanus oli hea. Loomulik, et teisel poolajal hakati ka eksima, aga loodan, et siit on palju õppida," sõnas Musting.

Pildil: Kaotusest hoolimata näitas Serviti eurosarjas Ystadi vastu sisu, viskel viis tabamust kirja saanud Ülljo Pihus. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP