Serviti kohtub koduse rahvusvahelise turniiri finaalis piiterlastega

26.08.2017

Põlva Serviti pressiteade: Põlvas jätkub kõrgetasemeline rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2017. Teisel mängupäeval peeti kaheksa kohtumist ja lõpetati alagrupimängud. Põlva Serviti sai kaks kindlat võitu, alistades lätlaste Ludza SK Latgolsi 35:16 (18:8) ja leedulaste Vilniuse VHC Šviesa 36:25 (19:14).

Serviti lõpetas B-alagrupi täisedu, 6 punktiga ning kohtub pühapäevases finaalis Peterburi HC-ga. Minski SKA kogus 4 ja Šviesa 2 silma ning Latgols jäi punktita. "Me pole kodust turniiri alates 2011. aastast võitnud, tahaks väga seda traditsiooni homme murda," sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Võõrustajatele kaks kindlat võitu

Laupäevases avamängus oli Servitil vastas Läti klubi SK Latgols ning veerandtunnise mängu järel juhtisid võõrustajad 10:3. Kohtumine võideti kindlalt 35:16. Sander Sarapuu oli Serviti täpseim 6 tabamusega. Siivo Sokk, Roman Aizatullov, Martin Grištšuk ja Üljo Pihus lisasid 4 väravat.

Otsustavas kohtumises alistati vana tuttav Leedust, VHC Šviesa 35:26. Siingi saadi kiirelt ette, poolajaks juhiti viie väravaga, lõpuvileks kasvatati edunumbrid kahekohaliseks. Kristjan Muuga ja Henri Sillaste viskasid Serviti kasuks 5 väravat, Grištšuk, Aizatullov ja Henri Hiiend said kirja 4 tabamust.

"Lätlastest olime selgemalt üle, jätsin isegi mitmed põhimehed pingile. Leedulastega oli pisut pinevam, aga mänguaega said kõik, mis oli finaali silmas pidades ja värskuse hoidmise mõttes tähtis," selgitas Musting. "Täna oli mängupilt ikka hoopis teine – üksteise abistamine, liikumine, keskendatus, võistkonnavaim – kõik toimis hästi."

Põlva Coop üllatas südikusega

A-alagrupis sai varahommikul korraliku üllatusega hakkama Põlva Coop, mängides Soome meistrivõistluste pronksimeeskonna Grankulla IFK-ga 23:23 (13:13) viiki, olles kümme minutit enne lõpuvilet veel kolmega peal! Mihkel Muld viskas Põlva meeskonna kasuks 9 väravat.

Teiseski kohtumises näitasid noored põlvalased hambaid kui võitlesid pärast 13:20 kaotatud poolaega end mängu tagasi Leedu meistri Klaipeda Dragunase vastu. Lähemale kui kaks väravat siiski ei pääsetud ja lõpuks tuli vastu võtta 28:31 kaotus. Muld oli jälle Coopi resultatiivseim 9 väravaga, 18aastane Tõnis Kase tabas 8 korda.

Pühapäevases 7.-8. koha mängus läheb Coop vastamisi SK Latgolsiga. A-alagrupi võitis täisedu 6 punktiga Peterburi HC, Grankulla IFK kogus 3, Dragunas 2 ja Coop 1 punkti. "Noored olid väga sisukad ja võitluslikud, mängisid paberil palju tugevamate vastu kui võrdne võrdesega ning see tegi suurt headmeelt!" kiitis Musting.

Põlva Cup 2017 kohamängud, pühapäeval, 27. augustil:

10:00  7.-8. koha mäng: Põlva Coop – Ludza SK Latgols

11:50  5.-6. koha mäng: Klaipeda Dragunas – Vilniuse VHC Šviesa

13:40  3.-4. koha mäng: Grankulla IFK – Minski SKA

15:30  Finaal: Põlva Serviti – Peterburi HC

Fotol: Serviti pallur Sergei Ljubtšenko (nr. 15) viset sooritamas. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP