Serviti jätkab võidulainel seilamist, Tapale mõru kaotus

14.01.2023

Sel nädalavahetusel võitlevad Eesti klubid järjekordsete Balti liiga võidupunktide eest. Viienda mänguvooruga tegid algust Põlva Serviti, kes võõrustas Leedu VHC Šviesat, ning SK Tapa/N.R. Energy, kes kohtus samuti kodupubliku ees Läti meeskonna ZRHK Tenax Dobelega. Ka sel korral ei suutnud vastasmeeskond Servitit üle mängida ning põlvakad alustasid Balti liiga nädalavahetust 32:24 võiduga. Tapa pidi pärast põnevat heitlust tunnistama Tenaxi paremust seisuga 28:25.

Tapale said saatuslikuks punased kaardid

Kuigi Tapa sai koduväljakul kiirelt hoo sisse ja läks koheselt kolmega juhtima, tegi vastasmeeskond Tenax Dobele usina järelevõtu ning peatselt oli vahemaa vaid üheväravaline. 11. mänguminutiks oli skoor 5:5 viigis. Ent kuus minutit hiljem soosis tabloo hoopis külalismeeskonda Lätist, kui juhiti 9:8. Dobele kinnitas kanda ning läks 23. minutil Emīls Kurzemnieksi väravast 12:10 ette. Tapat tabas tagasilöök kaks minutit enne esimese poolaja lõppu, kui Artur Morgenson punase kaardi teenis. Marcus Rätteli ja Kaspar Leesi tabamused ei lasknud kaotusseisul süveneda ning Tapa läks vähese kaotusega seisult 13:15 teisele poolajale vastu. Kohtumise teises pooles halvendas Tapa olukorda teine punane kaart, mis läks seekord Mihkel Koppelmannile. 42. minutiks oli seis 21:18 Tenaxile ning kaheksa minutit hiljem oli mängupilt veel kindlamalt Tenaxi poolt, kui külalised juhtisid 26:21. Kaks minutit enne kohtumise lõppu muutus olukord aga eriti pinevaks, kui Tenaxi mängija teenis esimese punase kaardi ning seisuks oli 27:25 Tenaxile. Kahjuks ei suutnud Tapa enda kasuks matši ümber pöörata ja vastu tuli võtta 25:28 kaotus.

Tapa resultatiivseimad olid Ilja Kosmirak ja Vahur Oolup viie väravaga. Neli tabamust sai kirja Marten Saar. Emīls Kurzemnieks viskas vastasmeeskonna eest üheksa väravat.

“Raske mäng meie poolt vaadates. Olime mängu alguses hädas kaitses vastase joone ja üldiselt kaks-kahele olukorraga. Lisaks teenisime palju kaheminutilisi karistusi, mis meie elu veel keerulisemaks tegi. Sinna otsa tuli mängu jooksul ka kaks punast kaarti. Ühesõnaga olime hädas pikalt vähemuses mängides,” lausus kolm väravat visanud Kaspar Lees. “Siiski suutsime lõpuni mängus püsida. Kui veidi rünnakul tempot tõstsime, saime lihtsamaid väravaid. Võitluslik mäng lõpuni, aga kahju, et need kaks punkti kodus loovutama pidime.”

Serviti tõestas oma tugevust taas

Henri Sillaste kolm tabamust koos Jürgen Rooba kahe väravaga viisid Serviti silmapilkselt juhtima. Mängitud oli 10 minutit ning Põlva mängumehed juhtisid seisuga 7:2. Hoolimata asjaolust, et Serviti teenis viie minuti jooksul kaks kaheminutilist eemaldamist, püsis võõrustajameeskond mängus ning 20. minutiks oli seis 13:9 Servitile. Esimese poolaja lõpuks oli Šviesa küll suutnud vahemaad vähendada kolme värava peale, kuid Serviti siiski võitis mängu esimese poole seisuga 17:14. Ka teist poolaega alustas Serviti tugevamalt, kui tegi kolmeväravalise spurdi. 40. minutil viis Andris Celminši värav Serviti kuue punktiga ette, mille pealt kasvatas Põlva meeskond üürikeseks ajaks vahemaa seitsme värava peale. Samas hoos jätkati ning sellega teenis Serviti endale magusa 32:24 võidu.

Serviti ridadest tõusis esile Henri Sillaste, kes viskas kaheksast väravast kaheksa. Jürgen Rooba ning Alfred Timmo lisasid mõlemad seitse väravat. Šviesa resultatiivseimaks kujunes Eimantas Sinkevičius kuue tabamusega.

“Täna kohe algusest kaitse pidas ja saime oma kiiretega vahe sisse tehtud,” kommenteeris Jürgen Rooba. “Mõned eksimused üks versus üks kaitses olid, aga õnneks rünnakul suurt mõõna ei tekkinud ja vahe pidas lõpuni vastu. Meie väravavahtide esituse tooksin ka eraldi positiivse poole pealt välja,” kiitis Rooba.

Üldtabel B-alagrupis

  1. Põlva Serviti – 7 mängu / 14 punkti

  2. VHC Šviesa – 7 mängu / 9 punkti

  3. SK Tapa/N.R. Energy – 6 mängu / 7 punkti

  4. ZRHK Tenax Dobele – 6 mängu / 6 punkti

  5. HC Amber – 7 mängu / 2 punkti

  6. HC Tallinn – 5 mängu / 0 punkti

Tänase mängupäeva tulemused

Põlva Serviti – VHC Sviesa 32:24

SK Tapa/N.R Energy – ZRHK TENAX Dobele 25:28

Granitas-Karys – ASK Zemessardze/LSPA 33:21

HC Dragunas – HK Ogre/HYDROX 39:32

Homne mängupäev

16:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – ZRHK TENAX Dobele

14:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R Energy – Põlva Serviti

14:00 LVA Granitas-Karys – HK Ogre/HYDROX

14:00 BVC HC Dragunas – ASK Zemessardze/LSPA

Fotol: Serviti Jürgen Rooba ja Tapa väravavahi Mikola Naumi vastasseis (Taavi Nagel).

 
Banner Banner Banner Banner Banner