Sel nädalal käis esiliigas tihe rebimine

03.03.2023

Sellel nädalal kohtusid esiliigas omavahel HC Kehra/Primend ja Tallinna KA/Audentes, HC Tallas ja Põlva/Arcwood, Coop Põlva ja Tall SK/Mistra, HC Viimsi ja HC Tallinn 2 ning SK Tapa/Tapa valla SK ja Viljandi SK/Pärnu. Võitjatena väljusid kohtumistelt Primend (37:26), Arcwood (27:37), Coop Põlva (32:30), HC Tallinn 2 (31:35) ja SK Tapa (43:22).

HC Kehra/Primendi suurimad väravaviskajad olid Ruudi Ottissaar, Martin Kikkas, Rasmus Eensaar ja Kristofer Liedemann, kes kõik panustasid 5 väravaga. Tallinna KA/Audentese poolt viskasid enim väravaid Jaan Pirk (5) ja Markus Leidsaar (4). HC Tallase resultatiivseim oli Markus Arik, kes viskas vastastele 6 väravat.

Põlva/Arcwoodi parimad väravakütid olid Mario Karuse 8 väravaga, Raido Peedomaa 6 väravaga ning Markel Veiko 5 väravaga. Treener Romet Oone mängust Tallasega: “Alustasime mängu uimaselt. Põhjus võib peituda bussisõidus, mis oli seekord ka vaiksem kui tavaliselt. Kaitses olime algul liiga pehmed. Lõpuks said kõik mehed ennast käima ja hea kaitse pealt tulid jälle poolkiiretest väravad. Au noortele, kellel ei olnud aukartust vanade esiliiga huntide ees.”

Coop Põlva resultatiivseim oli Karl Markus Kannel, kes pani väravad sahisema lause 17. korral. Põlva mängija Joonas Vassiljev kohtumisest Mistraga: “Alustasime mängu üsna hästi ja saime paariväravalise edu, kuid mille me mängisime kahjuks üsna kiiresti lohakate pallikaotuste ja kehva kaitsega maha. Sellega andsime teise poolaja alguseks vastastele täieliku initsiatiivi ning olime hädas rünnakutel viskele saamisega. Õnneks suutsime realiseerida tähtsatel hetkedel, tänu millele ka võitsime.”

Tall SK/Mistra suurim väravakütt oli Danel Žigadlo, kes skooris vastastele 15 väravat. HC Viimsi parimad väravaviskajad olid Otto Karl Kont 10 väravaga ja Kert Liinat 7 väravaga. HC Tallinn 2 resultatiivsemateks olid Sten Toomla 8 väravaga ja Taavi Tibar 7 väravaga. HC Tallinna mängija Martin Pihlamäe sõnul polnud meestel poolaja alguses särtsu sees: “Viimsi tuli hooga peale ning jäime paari väravaga taha. Esimese poolaja lõpuks õnnestus viik siiski kätte saada. Teisel poolajal alustasime hästi, kuid 45. minutil tekkis väike paanika ja ei saanud pikalt väravaid. Lõpu suutsime siiski ära vormistada ning oleme väga rahul lõpptulemusega.”

SK Tapa/Tapa valla SK eest viskasid enim väravaid Ailar Puhasmets ja Lauri Lande, kes panustasid 7 väravaga ning Robert Hiiemaa, kelle arvele kirjutati 6 väravat. Viljandi SK/Pärnu resultatiivseim oli Johannes Pertelson, kes viskas Tapa vastu 12 väravat.

 

Foto: Tapa valla SK mängija Ailar Puhasmets viskas vastastele 7 väravat (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner